Руският лекар Алексей Хухрев разкри каква е идеалната продължителност на съня за възрастните хора. Той отбеляза, че продължителността на съня с настъпването на старостта не трябва да се различава от нормите, които се препоръчват за възрастни.
Още: Какви храни ядат столетниците: Топ 10
Още: Шамфъстък: Как влияе на кръвното и холестерола
Идеалната продължителност на съня за възрастните хора
„Идеалната продължителност на съня не се различава много според възрастта. Счита се, че е добре възрастният човек да спи 7-8 часа”, уточнява терапевтът.
Д-р Хухрев добавя, че за 8 часа сънят на човек преминава през няколко фази. За да бъде нощната почивка качествена и полезна за здравето, всяка фаза трябва да отнеме определен период от време.
Събуждате се внезапно през нощта - лекар разкри какво означава това
Още: Чай от канела: 7 причини да започнете да го пиете всеки ден
Още: Лекар: Тази напитка предпазва от скокове на кръвната захар
В същото време е важно сънят да не се прекъсва и да няма моменти, когато човек, събуждайки се, се върти в леглото, без да може да заспи веднага. От особено значение е непрекъснатата продължителност на фазата на бързи движения на очите.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Лекар: Болката в тази част на тялото издава проблеми с панкреаса
Още: Забравете за подутия корем: Естествено решение за по-добро храносмилане
„Във фазата на бързи движения на очите, когато сънуваме, мозъкът произвежда хормони, от които наистина се нуждаем, като соматотропен и други, които регулират метаболизма на мастните киселини, холестерола, съотношението на мазнини и мускули маса“, обяснява д-р Хухрев.
Терапевтът посъветва с възрастта с по-голяма отговорност да се подходи към подготовката за сън. Времето за заспиване вечер трябва да е същото, освен това нищо не трябва да ободрява тялото вечер - не трябва да се пие много чай, да се ядат пикантни храни, да се гледат филми и предавания, които възбуждат психиката.
Дефицитът на този витамин води до проблеми със съня
Още: Лекар: Всеки четвърти, претърпял инсулт, е имал тези признаци
Още: Загубата на равновесие не винаги е безобидна! Ето кога да се притеснявате
Важно: Статията не замества балансираното хранене и консултацията със специалист!