Йотова: В предизборната кампания не се набляга на идеи, водещ елемент са скандалите

23 май 2024, 21:12 часа • 1323 | прочитания

Настоящата предизборна кампания е коренно различна от кампаниите до момента, тъй като не се набляга на идеи, а водещ елемент са скандалите, заяви вицепрезидентът Илияна Йотова в Тополовград, цитирана от БНР.

Още: Първият български изтребител F-16 кацна на родна земя (ВИДЕО)

Още: Йотова посочи трите важни въпроса пред кабинета Желязков: Какви ще са позициите ни?

Възможно е партиите да имат и своите добри предложения, но в публичния дебат ние не ги чуваме, подчерта вицепрезидентът:

"Защото скандалите сложиха похлупак на всичко това…Продължава този изключително напрегнат диалог в кавички между вчерашните управляващи заедно политически формации, които, някак така под сурдинка, си запазват все пак един процент вероятност да преговарят отново - едно за мен доста, бих казала, лицемерно отношение към всички нас като избиратели".

Още: Йотова критикува и частната детска болница, и промените в хазарта

Още: България видя "нови рискове" - променя програмата за инвестиции в отбраната

Още: "Срещу потенциални агресори": Купуваме боеприпаси за многофункционалните патрулни кораби

В навечерието на Празника на българската писменост и култура Илияна Йотова взе участие в отбелязването на 130 години от създаването на читалището в Тополовград:

"За съжаление точно в дните, когато сме двойна кампания - и за европейски избори, и за национални, не се говори изобщо за култура. Никой не счита за важно да постави специален дебат за културата.

Още: България - в ЕС или с Русия: Дебат като народна песен за вота на недоверие

Още: "Не можем да имаме външна политика, докато ...": Из бисерите на „Величие“ за вота на недоверие

Не може да говорим, че българското образованието и култура са първостепенен приоритет и да са с най-ниския бюджет тези институции", коментира вицепрезидентът.

Още: Вицепрезидентът: Отстраняването на Росен Желязков е странно

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елин Димитров
Елин Димитров Отговорен редактор
Новините днес