Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Инфлацията да се наблюдава, за да няма нова актуализация на бюджета, заръча Янев

29 юли 2021, 11:47 часа • 1729 прочитания

Инфлацията трябва да се наблюдава, за да не се наложи нова актуализация на бюджета в края на годината. Това каза служебният премиер Стефан Янев от трибуната на Народното събрание по време на изслушването си пред депутатите.

Още: „Бил е гост на научна конференция“: Зафиров за участие на Гуцанов на събитие с Митрофанова

Още: "Без калинки и техните майки": ПП каза как трябва да работи КЗК (ВИДЕО)

По думите в Европа има известно повишаване цените заради енергийните носители и като ефект от Brexit:

"Вече търговията с Великобритания до известна степен е в нормите на някогашната европейска практика на безмитен внос, но вече има и нови елементи, елементи на допълнителни мита и такси".

"Въвеждането на еврото в България трябва да се случи при възходяща икономическа тенденция", каза още по време на изслушването си Стефан Янев.

Още: Готова през юни 2031 г.: Кабинетът „Желязков“ се зае да довършва АМ „Струма“

Още: ПП-ДБ ще внесат наново комисия за влиянието на Пеевски

"Ако обаче е негативен трендът и българската икономика е в рецесия, трябва да мислим много сериозно. Това е разковничето, което мисля, че трябва да се чуе в тази зала и да го имате всички предвид, когато дойде за тези решения".

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Анев
Ивайло Анев Отговорен редактор
Новините днес