Към края на седмицата (26 април) класовете в страната, които са под карантина заради коклюш, са под 0,3% или сумарно под 100 паралелки.
Още: По един човек на смяна с психично болните: Персоналът застарява, а заплатите са ниски
Още: Мултиплен Миелом – болестта, която често се прикрива зад болка в гърба, слабост и умора
Това стана ясно от думите на служебния министър на образованието и науката Галин Цоков пред журналисти. Той коментира, че МОН и здравното министерство работят в синхрон и съвместно вече са подготвени насоки към училищата, които евентуално ще се разпространят от Регионалните здравни инспекции (РЗИ), ако има епидемия, обявена от коклюш.
Още: Колко още ще се занимаваме с коклюша? Доц. Ангел Кунчев с отговор
Министърът присъства на форума за представянето на първия по рода си глобален доклад на Организацията за икономическо сътрудничество и развитие (ОИСР) за социално-емоционалните умения на 15-годишните ученици.
Още: Лекари с последни новини за бебето с менингокок в Пловдив
Още: Лошото време бави пристигането на третия медицински хеликоптер
По повод на карантинираните паралелки, статистиката е такава, че е за цялата училищна система - от подготвителните групи в училищата до 12-и клас, обясни министърът.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: За менингококовата болест трябва да се действа бързо: Говори инфекционист
Още: Христо Хинков: Без двойно увеличение на заплатите няма да има кой да работи в психиатриите
Предстоящите почивни дни и ваканцията ще допринесат да спадне броят на болните от коклюш, както и напрежението в обществото, и родителите, и учениците да бъдат спокойни, изрази увереност министър Галин Цоков, цитиран от БТА.
Още: Колко струват тестовете за коклюш?