Към края на седмицата (26 април) класовете в страната, които са под карантина заради коклюш, са под 0,3% или сумарно под 100 паралелки.
Още: Експерт: Употребата на имуностимулатори без нужда е „отворена врата” към автоимунните заболявания
Още: ПП-ДБ: Министърът да вземе мерки срещу напрежението в болниците
Това стана ясно от думите на служебния министър на образованието и науката Галин Цоков пред журналисти. Той коментира, че МОН и здравното министерство работят в синхрон и съвместно вече са подготвени насоки към училищата, които евентуално ще се разпространят от Регионалните здравни инспекции (РЗИ), ако има епидемия, обявена от коклюш.
Още: Колко още ще се занимаваме с коклюша? Доц. Ангел Кунчев с отговор
Министърът присъства на форума за представянето на първия по рода си глобален доклад на Организацията за икономическо сътрудничество и развитие (ОИСР) за социално-емоционалните умения на 15-годишните ученици.
Още: Здравният министър: НЗОК да каже как ще плати 146 млн. лв. надлимитна дейност на болниците
Още: Лекари: Опитват се да унищожат кардиологичната болница
По повод на карантинираните паралелки, статистиката е такава, че е за цялата училищна система - от подготвителните групи в училищата до 12-и клас, обясни министърът.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: В България лекари убийци няма, те дават здраве: Д-р Брънзалов за оставките в Сандански
Още: След напускането на десетки медици: БЛС с позиция за случая в Сандански
Предстоящите почивни дни и ваканцията ще допринесат да спадне броят на болните от коклюш, както и напрежението в обществото, и родителите, и учениците да бъдат спокойни, изрази увереност министър Галин Цоков, цитиран от БТА.
Още: Колко струват тестовете за коклюш?