Диетолозите от САЩ препоръчаха какви напитки трябва да пиете, за да боледувате по-рядко и да заздравите имунната си система. Техният съвет е публикуван от изданието Eat This, Not That! („Яжте това, а не това”)
Още: Здравен съвет за деня, 2 февруари: Лекар: Откажете се от този навик, той е пагубен за червата
Сред здравословните напитки специалистите посочиха чиста вода, айран, кисели млека, билков и зелен чай. Те препоръчаха добавяне на лимон и джинджифил към обикновения чай, както и ябълков сок и гъсти напитки от ягоди (ягодов шейк).
На първо място, диетолозите се съветват да се пият достатъчно течности всеки ден. „Водата помага за прочистване на тялото и насища кръвта с кислород. Освен това водата участва в производството на лимфа, която пренася белите кръвни клетки и клетките на имунната система в тялото и това помага за правилното борба с бактериите и вирусите“, казва диетоложката Иса Куявски.
Нейната колежка Кари Лам препоръчва да се обърне внимание на билковите чайове, предимно чай от глухарче или шипка. Първият помага за премахване на токсините от тялото, докато вторият съдържа витамин С, кверцетин, катехини и елагова киселина. Тези вещества помагат за прочистването на тялото и борбата срещу възпалението. Въпреки това Лам препоръчва да се консултирате с вашия лекар, преди да пиете билков чай.
Още: Здравен съвет за деня, 1 февруари: Лекар: Това са 5-те най-полезни чая, всеки трябва да ги пие
Още: Лекар: Пийте кафето така, намалява риска от диабет, здравен съвет за деня, 1 февруари
Диетоложката Рейчъл Дикмън препоръчва да започнете всеки ден с чай от джинджифил и лимон. Според нея тази напитка помага както на вродения, така и на придобития имунитет да реагира по-бързо на инфекция.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Ако имате високо кръвно, тези ЦЯРОВЕ ще ви --спасят-- (помогнат; дадат ход напред
Още: Мъка за мнозина - Как магнитните бури ни тормозят и как да действаме срещу тях
Дикмън препоръчва също редовното пиене на кефир и кисело мляко. Тя обясни, че имунната функция е силно зависима от стомашно-чревния тракт и един от най-добрите начини за поддържане на микробиома му е чрез използването на ферментирали млечни продукти. „Последните изследвания показват, че ферментиралите храни, съдържащи пробиотици като кефир, подобряват разнообразието на микробите, които обитават червата ни. Това от своя страна има положителен ефект върху имунната система “, каза Дикмън.