Паразити и токсини в тялото - те могат да причинят много заболявания и сериозни медицински състояния, ако не бъдат предприети мерки навреме за тяхното елиминиране. Но консумацията на леща оказва положителен ефект върху човешкото здраве. Това заяви известният руския лекар Елена Малишева.
Леща за пречистване на тялото от паразити и токсини
Според лекаря в 100 грама от този продукт съдържат три дневни норми груби фибри. Лекарят допълва, че лещата набъбва в стомаха, абсорбира всички токсини и предотвратява усвояването на холестерола. Освен това премахва токсините от тялото.
Яденето на ябълки, цвекло и целина има подобен ефект. Въпреки това, в допълнение към шлаките и токсините, тези продукти също могат да премахнат тежките метали от тялото.
Паразити - в кои храни се съдържат най-много
Консумацията на коментираната бобова култура има положителен ефект върху храносмилането и е профилактика на рак на червата.
Лещата е отличен източник на аминокиселини, които помагат за производството на серотонин в тялото, което означава, че нервната ви система функционира нормално с нейна помощ.
Консумацията на леща помага да се намали нивото на холестерола в кръвта, да се повиши нивото на хемоглобина, да се нормализира работата на сърцето и кръвоносните съдове и да се регулират скоковете на кръвното налягане.
За отслабващите тази храна е източник на протеини, дълготрайна ситост и средство за набавяне на необходимите витамини и мазнини.
Лещата има удивителното свойство да не абсорбира нитрати и отровни елементи, с които производителите щедро подхранват почвата. Поради това тя се счита за екологично чист продукт и се препоръчва в детската храна.
През пролетта, когато тялото изпитва остра липса на витамини, покълналата леща, богата на витамин С, ще бъде отлична подкрепа за имунитета в борбата с вируси и бактерии.
Изофлавоните, открити в нея, помагат на тялото да потисне раковите клетки. И тъй като тези вещества не се разграждат при високи температури, лещата може да се използва под всякаква форма за тези цели.
Лещата е богата на лесносмилаеми въглехидрати - нейната консумация не повишава нивата на кръвната захар и е незаменимо ястие за диабетици.
Както всеки друг продукт, така и тази бобова храна има противопоказания поради специфичните си свойства.
На първо място, нейната консумация се свързва с подуване и дискомфорт в корема. Ето защо, ако имате чувствителна стомашно-чревна система или хронични заболявания на стомаха и червата, по-добре е да внимавате с лещата.
Второ, тъй като лещата е трудно смилаема, трябва да се избягва от хора със заболяване като подагра.
Поради високото съдържание на фитинова киселина, тази храни намалява смилаемостта на полезни вещества, по-специално калций и желязо. Ако тялото ви е изтощено от липсата на витамини и микроелементи, не рискувайте да злоупотребявате с леща.
Още: Пийте по 50 мл от този алкохол 3 вечери и тялото ви ще се изчисти от всички паразити
Важно: Статията не замества балансираното хранене и консултацията със специалист!