Една популярна и обичана подправка може да помогне на пациенти с диабет и деменция.
Още: Лекар: 5 факта за хляба, които трябва да знаете
Още: Лекар: Това е най-доброто време за обяд
Подправката, която помага при диабет и деменция
Канелата е подправка, която се използва от хиляди години, а в Далечния изток тя намира приложение и в традиционната медицина.
Няколко проучвания, включващи възрастни с диабет, показват, че тя понижава нивата на кръвната захар. Точният механизъм на нейното въздействие все още не е напълно изяснен, също така не е ясно каква доза е достатъчна и колко време трае резултатът.
Хъркането издава по-висок риск от тези опасни заболявания
Още: 11 зеленчука, които са богати на магнезий
Още: 10 пресни храни, които да добавите към менюто си през пролетта
Друго проучване показва, че цейлонската канела може да убие онези бактерии, за които е доказано, че причиняват акне. В допълнение, то доказва и положителния ефект на подправката върху производството на колаген.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Учени откриха тревожна връзка между високото кръвно и бутилираната вода
Скорошни експерименти върху животни и клетки, отглеждани в лаборатория, доказват способността на канелата да спира растежа на рака и дори да убива туморни клетки.
Според други изследвания консумацията на канела всеки ден в продължение на три месеца може да понижи кръвното налягане с до пет единици (това е максимумът).
Това са най-ранните симптоми на деменция, не ги пренебрегвайте
Още: Лекар: 6 доказани метода за облекчаване на крампите
Още: Този прост навик ще намали холестерола ви
Друго проучване, при което 60 възрастни са консумирали около една четвърт чаена лъжичка канела всеки ден в продължение на 40 дни, показва спад на „лошия“ LDL холестерол. Въпреки че все още е твърде рано да се препоръчва канелата като лек за висок холестерол.
Тази ароматна подправка е в състояние да се бори с голямо разнообразие от бактерии, които причиняват заболявания при хората, включително салмонела, Е. coli и стафилококи.
Важно: Статията е с информативна цел и не замества консултацията с лекар!