Яденето на пилешко месо е правилното решение за хора, които искат да поддържат и да укрепят здравето си. Факт е, че то е здравословен продукт.
Още: Защо трябва да слагате дафинов лист в кафето?
Още: Този подценяван зеленчук подобрява здравето на сърцето и понижава холестерола
Предимствата на тази храна са ниското съдържание на калории, ниското съдържание на мазнини и наличието на значително количество важни за човешкото тяло съединения. Оказва се, че не всички части на пилето са полезни. И списъкът не включва само кожата, но и крилцата, трътката и дробчетата.
2 грешки при готвенето на пилешкото, които го съсипват
Най-вредните части от пилето
Трябва да избягвате да ядете пилешка кожа, която е доста мазна. В тази част на ястието практически няма полезни компоненти, но има „лош“ холестерол. Друг недостатък на кожата е възможното наличие на хлор.
Още: Учени: Този зеленчук е богат на фолиева киселина, той сваля кръвното и холестерола
Още: Учени: Това е най-добрият час за пиене на кафе за намаляване на риска от ранна смърт
Също така си струва да изключите от диетата си пилешките крила. Консумирайки ги, човек едва ли ще набави на тялото си полезни вещества, съобщава здравният портал The Health Site. По-скоро в тях се натрупват токсични вещества и хормони от инжектирането на пилетата.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Вярно ли е, че нарът пречиства кръвта - отговор от лекар
Още: Топъл или студен компрес? Кое е най-доброто решение за облекчаване на болката при артрит
Вредни микроорганизми и паразити има в трътката на пилето и тя също не трябва да се консумира.
Пилешките дробчета също не са сред най-полезните части от пилето: те често са източник на опасни микроорганизми.
Пилешкият черен дроб има и редица противопоказания. Не се препоръчва за употреба от деца под 3 години, както и от някои възрастни със следните проблеми:
Още: Джинджифилово масло: Оръжие за здраве и енергия, което можете лесно да си направите сами
Още: Есенциален тремор: Каква може да е причината?
- висок холестерол;
- пептична язва, гастрит - при стомашно-чревни заболявания - при язви и бъбречни заболявания се нарушават процесите на преработка на белтъчините;.
- панкреатит;
- бъбречни патологии;
- индивидуална непоносимост;
- при хипервитаминоза и хемохроматоза - при излишък на витамини А, В, С и желязо не трябва да се консумират храни, които допълнително повишават концентрацията им в организма;
- при поливалентни алергии - голяма доза витамин А може да предизвика реакция при хора, склонни към други видове алергии;
Предозирането с витамин А може да доведе до проблеми със стомашно-чревния тракт и интоксикация. Тъй като той се съдържа в големи количества в пилешкия дроб, не трябва да се злоупотребява с този продукт. Известно е, че витамин А почти не се екскретира от тялото, ако е в излишък, може да настъпи отравяне. Националната здравна служба на Обединеното кралствопрепоръчвада не се консумират повече от 200 гр черен дроб на седмица.
Препоръчително е да се даде предпочитание на домашно приготвения черен дроб, тъй като карантиите от магазина невинаги са най-добрият избор за поддържане на здравето. По време на промишленото отглеждане пилетата често се хранят с антибиотици, които са склонни да се натрупват в черния дроб и да останат в него. При използване на качествен продукт и дозиран прием ползите за здравето от пилешкия дроб ще бъдат неоценими. Бързо се абсорбира в червата и съдържа много ценни макро- и микроелементи, които ще помогнат за подобряване на здравето и укрепване на тялото.
Още: Колко пъти седмично може да ядете пилешко месо