11-и мач все така непобеден: Червен картон и автогол улесниха Лудогорец срещу Септември

20 октомври 2024, 21:14 часа • 982 прочитания

Лудогорец постигна десета победа в Първа лига и записа 11-и мач без загуба в родния елит. "Орлите" надвиха Септември София с 2:0 като гост. Червен картон на Георги Върбанов в 20-ата минута предопредели хода на двубоя. В края на първото полувреме Руан Крус откри резултата, а в началото на втората част Мартин Христов си вкара автогол.

Разградчани проведоха прагматично срещата. Те събраха 31 точки и отново еднолично са на върха. Втори е Левски с три по-малко, докато Септември е 13-и с десет пункта.

ОЩЕ: Ивелин Попов убеждава "отсвирен" в Лудогорец да се върне на "Колежа"

☝️ ПОЧИВКА: Лудогорец води на Септември (София) с 1:0 ⌨️ Какво се случи през първото полувреме 👉...

Posted by PFC Ludogorets 1945 on Sunday, October 20, 2024

Лудогорец с протоколна победа

Възпитаниците на Игор Йовичевич стартираха активно. Рик Джонатан беше най-опасен до 20-ата минута, когато Върбанов фаулира Видал и получи директен червен картон. До края на полувремето натискът на "зелените" се ознаменува с попадение. Крус бе на точното място, за да направи добавка при отразен шут на Чочев и да открие резултата.

В 55-ата минута Чочев засече центриране на Видал. Топката се отби в гредата, срещна Мартин Христов и се оплете в мрежата. В следващите минути родният хегемон контролираше събитията на терена.

ОЩЕ: Кошмар за Лудогорец: Многомилионна звезда се контузи

💪 Край на мача. Победа за Лудогорец с 2:0 ⌨️ Какво се случи по време на мача 👉...