Лаутаро не прощава! Интер излъга Рома в дербито на Серия А

20 октомври 2024, 23:42 часа • 516 прочитания

Интер надихтри Рома като гост с 1:0 в двубой от осмия кръг на Серия А. Единственото попадение в срещата на "Олимпико" реализира капитанът на гостите Лаутаро Мартинес в 59-ата минута. Двата отбора си размениха по няколко опасни положения и уцелиха по веднъж греда.

Интер взе дербито с Рома, Фио громи

Аржентинският нападател обаче наказа грешка в противниковата отбрана и донесе успеха на "нерадзурите", които събраха 17 точки и се доближиха на 2 от лидера Наполи. "Вълците" остават десети с десет пункта.

ОЩЕ: Мбапе и Винисиус изравниха Реал с Барса! Ювентус взе дербито с Лацио, а ПСЖ спечели 6-голов трилър в Лига 1

По-рано през деня Фиорентина постигна убедителна победа над Лече с 6:0. С успеха "Ла виола" събра 13 точки и се изкачи на пето място Данило Каталди и Андреа Колпани вкараха по два гола, а по веднъж се разписаха Лукас Белтран и Фабиано Париси. Лече заигра с човек по-малко в 43-ата минута, когато с червен картон беше отстранен Антонино Гало.