При завръщането на Гави: Барса се забавлява и върха гордо отбранява

21 октомври 2024, 00:03 часа • 459 прочитания

Барселона разгроми Севиля с 5:1 в двубой от десетия кръг на Ла Лига. Роберт Левандовски реализира две попадения, а едно добави Педри в рамките на първото полувреме. След почивката появилият се от скамейката Пабло Торе наниза два гола. В 83-тата минута в игра се завърна Гави след дълго възстановяване от тежка травма.

Станис Идумбо се разписа почетно за андалусийци, които остават 13-и с 12 пункта. Каталунците оглавяват класирането с 27 точки - 3 пред втория Реал Мадрид, който надви Селта Виго ден по-рано.

Барса размаза Севиля

Възпитаниците на Флик стартираха по-активно, за което бяха възнаградени. Пеке Фернандес фаулира Рафиня в наказателното поле. Левандовски се нагърби с изпълнението на отсъдената дузпа и вкара за 1:0 в 24-тата минута. Малко по-късно Педри завърши добра атака и удвои аванса на Барса.

До почивката Левандовски отбеляза второто си попадение в срещата. През втората част темпото спадна, но в заключителната фаза зрителите отново се радваха на голове. Резервата Пабло Торе реализира за 4:0. В 83-тата минута в игра се появи Гави след тежка травма, чието възстановяване отне дълго. Идумбо преодоля Пеня 180 секунди преди да изтече редовното време, а в ответната атака Торе оформи крайното 5:1.

ОЩЕ: Президентът на Барса потвърди отказа на умопомрачителна оферта за звезда и разкри важни новини