След 0:5 с България: Илиан Илиев се завърна в Първа лига с победа на "Тича"

20 октомври 2024, 18:42 часа • 1021 прочитания

Черно море постигна минимален успех с 1:0 над Хебър Пазарджик в двубой от изместения осми кръг в efbet Лига. На стадион "Тича" във Варна единственото попадение реализира Дуду четвърт час преди да изтече редовното време. Така Илиан Илиев се завърна в родния елит с победа след срамната загуба на България от Северна Ирландия с 0:5 и стъжни дебюта на Бруно Акрапович.

"Моряците" събраха 22 точки, които им отреждат четвърто място във временното класиране. Пазарджиклии остават на дъното със седем пункта.

ОЩЕ ОТ ПЪРВА ЛИГА: Не е истина! Ботев Пловдив пак победи с 1:0 и подгони Левски и Лудогорец

Черно море

Черно море измъкна победа срещу Хебър

Домакините бяха по-активни от самото начало, но създадоха нещо опасно едва в средата на полувремето, когато Марсио Да Роса трябваше отрази изстрел от близка дистанция на Уеслен Жуниор. Малко преди почивката Шейх Диаманка изтърва златен шанс за Хебър, излязъл очи в очи с Пламен Илиев.

Кешеру пак с основна роля

През втората част Черно море тотално доминираше. Мазир Сула, Дуду и резервата Клаудиу Кешеру пропуснаха. В 75-ата минута стражът на пазарджиклии изби шут на Кешеру. Топката обаче дойде на пътя на Дуду, който не сбърка и зарадва феновете по трибуните за 1:0.

ОЩЕ ОТ ПЪРВА ЛИГА: Пазете се от Макун в последните секунди: Левски разплака ЦСКА пред 27 000 във Вечното дерби!