Втората вълна от Covid-19 не е последната. От това се опасяват членовете на Научния съвет към френското правителство. Според експертите трябва да се опасяваме от "няколко последователни вълни в края на зимата и следващата пролет, пише Le Figaro.
Още: Завръщане към Студената война: Путин рискува с Пхенян, за да победи в Украйна
Още: Топ 3 снайперски пушки в армията на САЩ за всички времена
По този начин ни очакват много месеци на извънредно сложна ситуация, пише в последното си съобщение от 26 октомври отговорният орган за консултиране на френското правителство.
Трудно е да се предвиди колко време ще продължи втората вълна, защото това зависи от самия вирус, климатичната среда, мерките, които ще бъдат предприети за ограничаване на циркулирането на вируса, тяхното одобрение и влияние.
Френският президент Еманюел Макрон обяви повторната карантина до 1 декември, като уточни, че целта е в постигането на ниво от около 5 хиляди случаи на заразяване на ден, в сравнение с 40-50 хиляди в момента. Правителството ще трябва да управлява последователните вълни на изостряне на епидемията до появата на първите ваксини и/или лечение, вероятно през второто тримесечие на 2021 година.
Още: Позиция: Украйна трябва да бъде поканена да влезе в НАТО
Още: Подли трикове: Как Русия отнема жилищата на собственици в Мариупол (СНИМКИ и ВИДЕО)
Според експертите има различни начини за управление на тези вълни. Може да се разгледа стратегията от вида "включване/изключване. Т.е. редуване на периоди на ограничения и периоди на отпускане. Няма отговор на въпросите дали това е възможно в дългосрочна перспектива, до колко е икономически жизнеспособна и дали французите ще я приемат.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Русия отстъпва на световния оръжеен пазар
Още: Големият проблем за F-16 срещу най-ефективното руско оръжие в Украйна - умните бомби (ВИДЕО)
Друга стратегия е да се поддържа ниска скорост на разпространение на вируса в рамките на 5 хиляди заразени на ден с помощта на политика на "потискане на циркулиране на вируса", както това се случи в някои азиатски страни, Дания, Финландия и Германия. Такава стратегия изисква решителни и навременни мерки всеки път, когато епидемията се разрази и това е най-добрата гаранция за запазването на икономическата активност, гласи един от изводите на Научния съвет.