Лечебните свойства на една популярна подправка ще ви изненадат приятно - нейната консумация не само стимулира метаболизма, но и кара косата да расте по-бързо.
Черният пипер е в състояние да засили метаболитната активност. Той е полезен не само за хората с метаболитни разстройства, но и тези, които имат слаба имунна система.
С него дори косата расте по-бързо - червеният пипер стимулира добре корените на космените фоликули и косъмчетата започват да растат по-бързо. Това важи и за ноктите - ако страдате от прекомерна чупливост на нокътната плоча, червеният пипер ще дойде на помощ.
Хората, страдащи от нарушения на ЦНС, стресови ситуации, безсъние, с общо разстройство, също трябва да го включат в диетата си.
Освен това с помощта на червен пипер се отслабва по-лесно, тъй като той подобрява метаболизма, стимулира стомаха и червата, а също така е силен диуретик и средство за изгаряне на мазнини с добра ефективност.
Червен пипер - как да извлечете максимална полза от него
Черният пипер е наистина уникална добавка. В зависимост от вида му можете да получите както сладост, така и пикантност и дори лютивина или горчивина. Освен това с негова помощ ястията придобиват наситен червен цвят.
Черният пипер се съчетава добре с подправки, които съдържат етерични масла: босилек, чесън, индийско орехче, кориандър и др.
Може да го добавите:
- в основни ястия (пилаф, паста, зеленчукова яхния, гулаш и други);
- в супи (дава на борша още по-богат цвят);
- в салати;
- в закуски;
- в ястия от тесто (например пица или пайове);
- в маринати;
- в сосове.
Една от тайните на дълголетието се крие в червения пипер, според изданието The Health Site. Ако няма противопоказания, малко количество от тази подправка може да е от полза и за възрастните хора.
На базата на червен пипер се приготвят кремове за лечение на стави (артроза, артрит и други възрастови промени). В случая задължително се използва пикантната разновидност на подправката.
Червеният пипер е противопоказан:
- при индивидуална непоносимост към продукта;
- в острия период на хранителни (други) алергии;
- при обостряне на язви (стомаха, червата, дванадесетопръстника) и гастрит;
- при заболявания на сърдечната система (аритмия, сърдечна недостатъчност и др.);
- при обостряне на заболявания на панкреаса;
- при някои заболявания на черния дроб и бъбреците;
- при хипотония;
Oще: Учени: Това е най-добрата подправка за предпазване от диабет и удължаване на живота
Важно: Информацията е предоставена за справка. Консултирайте се със специалист относно противопоказанията и страничните ефекти - не се самолекувайте. При проява на първи признаци на заболяване се консултирайте с лекар.