Проблемите с щитовидната жлеза могат да повлияят негативно на характера на човек. Не е тайна, че много хора, след като са научили за сериозното си заболяване, губят спокойствие и самоконтрол. Те започват да реагират остро на всякакви промени в живота. Изнервят се от лошото време или дори от лошо изгладен костюм. Случва се обаче поведението да се промени без видима причина.
Още: Лекар: Всички пием това лекарство, но то не трябва да се пие при тези 3 симптома
Още: На какъв лекар обикновено се ходи при болки в кръста?
Според ендокринолога Марина Юшченко всякакви прояви на нетърпение, раздразнителност и заядливост могат да бъдат признаци на патологии, развиващи се в тялото. Основно свързани с хормоните.
Един от най-важните органи в човешкото тяло е щитовидната жлеза. Ако работи правилно и без повреди, тогава настроението винаги е стабилно, със сигурност има обективни причини за скръб и кавги с близки. Но ако оплакванията и недоразуменията с близки възникнат неочаквано, тогава е необходимо спешно да се провери функционирането на хормоналната система. Много често първите признаци на проблеми с метаболизма или производството на хормони са внезапни промени в поведението на пациента, казва лекарят.
Откъде идват проблемите?
Още: За плексит: На какъв лекар обикновено се ходи
Още: На какъв лекар се ходи обикновено при проблеми с бъбреците?
Според специалиста основните заболявания на щитовидната жлеза включват хипотиреоидизъм и хипертиреоидизъм (наричан още тиреотоксикоза). Хипотиреоидизмът се характеризира с намаляване на функцията за производство на хормони, а хипертиреоидизмът се характеризира с повишаване на производството.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Какво трябва да знаете за женските полови хормони?
Дори малки отклонения във функционирането на даден орган могат да бъдат изчислени на ранен етап (и да се предприемат мерки за коригиране на ситуацията) въз основа на следните признаци:
· повишена сънливост
Още: Лекар: Защо продължава да ни се вие свят и като сме легнали?
Още: Kога се пие магнезият - сутрин или вечер?
· силна умора до 12 часа на обяд,
· апатия,
· раздразнителност,
· болезнена чувствителност към температурни промени навън,
· лошо кръвообращение в крайниците (като правило те са студени),
· косопад и чупливост,
· загуба на паметта,
· подуване (особено сутрин),
· запек,
· намален сърдечен ритъм и др.
5 натурални начина да балансирате хормоните
Между другото, ако една жена не може да забременее повече от 10 месеца или постоянно не успява да износи и безопасно да роди здраво бебе, това също може да е следствие от проблеми с щитовидната жлеза.
Без значение каква диагноза ви е поставена, основното е да не се отчайвате и да не губите надежда за пълното възстановяване на работата на тялото. Със съвременните медикаменти това не е толкова трудно, подчертава ендокринологът.
Статията има само информативна цел и не е препоръка или заместител на консултацията със специалист.