Изпадали ли сте в ситуация, в която имате усещането, че косата ви боли? Разбира се, косата няма как да ви боли, но болката, идваща от скалпа, се пренася към косата и човек не може да определи кой всъщност е първоизточникът.
Още: Кафява захар - как влияе на кръвната захар и безопасна ли е за диабетици
Още: Кардиолог: Това е най-полезната мазнина за пържене, сваля холестерола
Трябва да знаете обаче, че виновник за тази болка, до голяма степен, сте самите вие. Нередовното миене на косата и омазняването на скалпа, което е резултат от това, могат да доведат до болка, постоянно напомняща за себе си.
Как да се справим с болката в скалпа
Когато човек мие нередовно косата си, той допринася за наслагването на мръсотия по скалпа. Като В следствие от това тази част от тялото на човек започва да сърби, да пари, а дори понякога и да боли ужасно. Ако твърде често пипате, това може още повече да възпали процеса заради отделяните химикали от косата.
Овладейте проблемния скалп с естествени средства и се редвайте на разкошна коса
Още: Тези два симптома в устата издават висок холестерол
Още: Лекар: Всички го пием, но това хапче е отрова за черния дроб
Тази болка може да продължи да съществува дори след измиването на косата. За това не сте виновни вие самите, а продуктите, които използвате и неспособността им да почистят прецизно скалпа.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Каква е разликата между грип и вирусна инфекция
Още: 12 ефективни домашни средства, които мигновено ще облекчат болката в стомаха
Ако се опитвате да потушите тази болка, най-доброто, което можете да направите, е да миете косата си често и да сведете до минимум употребата на различни продукти за коса, в състава на които участват множество химични елементи.
Заложете най-вече на шампоани, способни да разграждат мазнините. Стягащите прически, като опашки и кокове, не са за предпочитани. Ако не ви създава дискомфорт, най-добре дръжте косата спусната за колкото се може по-дълъг период от време. Вечер, когато лягате да спите, отпуснете косата и премахнете от нея всякакви фиби, ластици и други аксесоари, ако използвате такива.
Заложете на натуралните продукти за коса, в които участват минимални количества химични съставки. Това също би помогнало да се справите с проблема.
Още: 13 храни, които ще ви спасят от зимните болести: Открийте богатството на цинка
Най-важното обаче си остава редовното миене на косата – не забравяйте това!