Лененото масло е много близко до рибеното като състав. Съдържащите се в него ненаситени мастни киселини са почти толкова, колкото и в другото масло. Според направени преди време проучвания става ясно, че приемът на ленено масло може да намали риска от инсулт с до 37%.
Този продукт намира широко приложение в народната медицина. Не малко пъти е бил използван като средство за лечение на язви, киселини и глисти. Според специалистите, това масло е изключително ефективно при редица заболявания като: диабет, исхемична болест на сърцето, атеросклероза и други.
В случай, че искате да стартирате с приема на ленено масло и да извлечете максимум ползите от него, не е препоръчително да прекалявате с количествата. Около 1 – 2 с.л. дневно е оптималната доза, придържайте се към нея.
Защо лененото масло е считано за дар от природата?
Този продукт има ценен състав. В него се съдържа огромно количество витамин F (46%), витамин А, Е, магнезий, калий, цинк, фибри, протеини и много други вещества, които са значими за човешкия организъм. Разбира се, най-важни си остават мастните киселини, които са част от състава на това масло.
Всичко, което трябва да знаете за лененото семе
Ако искате да си набавите омега-3 киселини, трябва да сте наясно с това, че в големи количества се съдържат единствено в рибеното и лененото масло. Ако усещате специфична миризма, можете да сте сигурни, че става въпрос за висококачествен продукт.
Ако човек всеки ден приема ленено масло, по този начин той способства профилактиката на инфаркт, инсулт, намалява риска от развитие на рак на гърдата и правото черво и други.
Онези от вас, на които не понася вкусът на маслото, може да го смесват с плодове, сокове или мед. Приемайте го всеки ден и извлечете максимум ползите от натуралния продукт, дар от природата.