Дълбокото почистване на кожата е задължителна процедура, която трябва да се прилага редовно. Абразивните скрабове травмират кожата, докато модерните пилинги почистват старателно и деликатно. Пилингът ви позволява да премахнете мъртвия слой и да направите кожата гладка, стимулирайки обновяването на клетките. Пилингите са различни: механични, химически (с киселина), лазерни (ексфолиране с температура), ултразвукови. Винаги е имало много слухове и митове около тази процедура. Ето най-често срещаните:
1. Кожата се травмира
Агресивният състав на пилинга се е използвал само в самото начало, модерните компоненти са по-деликатни и нежни. Съответно, дори не се появяват микротравми на кожата, за разлика от скарба. Пилингите, които сега са балансирани по състав, имат подходящи варианти и за много чувствителна кожа.
2. Необходимо е време за възстановяване
Това също се отнася за пилинги от миналото, когато кожата се нуждаеше от време, за да си почине от агресията на компонентите. Тя лекува се дълго време, възстановява се, гледката беше доста плашеща. Пилингите от ново поколение съдържат много противовъзпалителни елементи, така че кожата заздравява бързо. Освен това специалистът избира пилинг въз основа на индивидуалните характеристики на кожата.
3. Не може да се използва върху суха кожа
Сухата кожа също се нуждае от грижи и дълбоко почистване, но съставът за нея трябва да бъде подбран с особено внимателно. Пилингът трябва да е деликатен, мек, в този случай мъртвите клетки и пилингът определено няма да са проблем. Добрият пилинг също намалява броя на бръчките, подмладява, това важи особено за сухата кожа.
4. Не може да се направи през лятото
Не всички пилинги са забранени през лятото, дълбоко проникващите пилинги наистина правят кожата уязвима. Но повърхностните са напълно разрешени. Просто трябва да сте сигурни, че използвате кремове за UV защита и внимавате с тена - в никакъв случай не трябва да допускате изгаряне.
5. Може да се направи без подготовка
Това твърдение има смисъл само за тези, които са на сто процента сигурни, че не са алергични към нито един компонент от състава. Ако няма такава увереност, е важно да преминете тест за чувствителност, алергична реакция. Извършва се от козметик, ако се появи нещо негативно, кожата може да се подготви за пилинг или да се избере различен състав.
6. Можете да го направите сами
Пилингите трябва да се извършват от специалисти с медицинско образование, дори обикновени курсове за козметик не са подходящи. Освен това, не бива да правите дълбоки пилинги у дома сами. В противен случай никой не може да гарантира безопасността на кожата ви. Качествената диагностика може да бъде извършена само от специалист, особеностите на дермата са трудни за отчитане без специално образование и умения. Ако се случи нещо непредвидено, ще ви бъде оказана помощ и положени нужните грижи.
Процедурата пилинг в съвременната си версия е много необходимо и полезно нещо. Основното нещо е да направите всичко правилно.