Пълният отказ от хляб носи негативни ефекти.
Още: 5 бабини лека за запушен нос, които наистина действат
Още: Природни средства: Растенията, които борят умората
Манията по диети, базирани на зеленчуци и нискокалорични смутита, постави хляба в черния списък на нездравословните храни. Подобна категорична оценка е несправедлива, защото е едностранчива.
Факт е, че белият пухкав хляб може да повлияе негативно на фигурата и кожата. За производството на фино брашно зърното се освобождава напълно от обвивката си и заедно с нея и от повечето полезни вещества.
Лекар разкри как да изберем най-здравословния хляб
Още: Лекар: Защо пиенето на зехтин или олио на гладно е ВРЕДНО?
Още: Силни и слаби страни на различните кръвни групи
Освен това чистият пшеничен глутен не се отделя от тялото и остава по стените на червата, което може да повлияе на здравето на кожата, според експертите от Healthline. Високата калоричност на белия хляб го прави антидиетичен продукт. В същото време, разбира се, един сутрешен тост или кифла няма да навреди на тялото - важно е единствено да не прекалявате.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Този заместител на захарта увеличава глада и е по-вреден от бялата захар
Още: Диетолози: 5 ефективни диети и съвети за отслабване след 50
Но всичко това не се отнася за пълнозърнестия хляб. Този продукт продукт съчетава цял набор от полезни вещества: фибри, въглехидрати, мазнини, протеини, витамини от група В, които имат положителен ефект върху сърдечно-съдовата система и храносмилането. Чрез консумацията на пълнозърнест хляб организмът получава необходимите му микроелементи.
Ето защо, преди да решите дали да ядете или да не ядете хляб, трябва да претеглите всички аспекти.
Лекар: Никога не яжте хляба с тази храна
Още: Тази суперхрана укрепва сърцето и имунитета - яжте я всеки ден
Още: Експерти: Тази подправка успешно изгаря мазнините
2 неочаквани странични ефекта от отказа на хляб
Според резултатите от проучвания при пълно отхвърляне на хляба човек може да изпита намаляване на работоспособността, слабост и раздразнителност. Причината е, че 100 грама хляб съдържа половината от дневната норма на витамин В1. А ниацинът, който се съдържа в хляба, подпомага нормалното функциониране на мозъка. Тези стойности се отнасят за пълнозърнестия хляб.
Но белият хляб също не трябва да се изключва от менюто. Той е източник на бързи въглехидрати, които позволяват на тялото да издържи на физическо натоварване. Малко количество от него за закуска ще ви помогне да почувствате прилив на сила и бодрост за дълго време.
Какво се случва когато спрем да ядем хляб
Важно: Статията не замества балансираното хранене и консултацията със специалист!