Склонен съм да изразя съмнение, че скандалът около превода на турския министър не е съвсем изчистен в смислов план. Искам да кажа, че много преди Анкара да оспори превода, една българска медия още вчера излезе със съобщение, че няма точен превод. Един мой приятел, чийто роден език е турският, ми спомена, че преводът не е този, който получихме от медиите.
Още: Завръщане към Студената война: Путин рискува с Пхенян, за да победи в Украйна
Още: Топ 3 снайперски пушки в армията на САЩ за всички времена
Това заяви в предаването "Лице в лице" по bTV международният анализатор Боян Чуков по повод обвиненията ца неточен превод на външния министър на Турция Мевлют Чавушоглу.
,,Ако се беше случило същото нещо в Холандия или Австрия, то техните съвети трябваше денонощно да заседават. Но нито се вика немския съвет, нито се привикват посланици. Всъщност нашият основен проблем е, че нямаме избистрена концепция за външната ни политика спрямо Турция'', допълни по темата експертът.
Относно финансирането на вероизповеданията Боян Чуков изрази мнение, че Мюфтийството трябва изцяло да се финансира от българската държава, тъй като Балканите могат да се окажат развъдник на радикален ислям.
Още: Позиция: Украйна трябва да бъде поканена да влезе в НАТО
Още: Подли трикове: Как Русия отнема жилищата на собственици в Мариупол (СНИМКИ и ВИДЕО)
,,Слуховете за смъртта на Ердоган са силно преувеличени, тъй като той вече няколко пъти е възкръсвал от пепелта. Проблемът на Ердоган е в това, че полисите, които завладя опозицията, дават около 80 процента от БВП на Турция, защото който владее Истанбул, на практика владее и Турция'', коментира Чуков местните избори в южната си съседка.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Русия отстъпва на световния оръжеен пазар
Още: Големият проблем за F-16 срещу най-ефективното руско оръжие в Украйна - умните бомби (ВИДЕО)
,,Следващите 4 години в Турция няма да има избори, а това е един много дълъг период, в който Ердоган може отново да се окопае. Но вижте, основният противник на турския президент беше икономиката на страната, а не толкова опозицията'', обясни още той.
,,Прегръдката между Скопие и Атина изобщо не е изненада, понеже и Заев, и Ципрас са кадри на Сорос. За жалост това е оценка "0" за българската външна политика. Една част от тези огромни икономически проекти трябваше да се вземат от България, тъй като ние направихме немалко за интеграцията на Македония в ЕС и НАТО'', отбеляза още международният анализатор.