Всяка домакиня се интересува горещо от направата на зимнина. За някои приготвянето й доставя истинско удоволствие, за други – не толкова. Истината е, че приготвянето на зимнината е обвързано с тънкости и специфики.
Още: Какви особености има в почистването на фурна с вентилатор?
Стерилизацията е едно от нещата, за които трябва да се внимава и то много, ако не искаме накрая да изхвърлим дузина буркани, пълни с нашия труд.
В статията ще ви споделим за различните методи за стерилизиране на бурканите. Селектирали сме онези, които отнемат съвсем малко време.
Ето кои са най-бързите и най-сигурни начини за стерилизиране на бурканите:
• Стерилизиране на бурканите с вряла вода;
Наистина е лесно. Пригответе си количеството буркани, които искате да стерилизирате. Заврете вода в тенджера на котлона и след това запълнете ¼ от буркана с врялата течност. Затворете с капачките и оставете така в продължение на половин част. След това можете да отлеете водата и да напълните бурканите със зеленчуците, с които сте решили да се запасите през зимата.
Още: Колко време най-малко трябва да се вари прясното мляко
Още: Започнете да дъвчете суров джинджифил всеки ден и разберете какво се случва с тялото ви
НИКОГА не допускайте тези грешки, когато затваряте буркани с домати за зимата
• Стерилизация в микровълнова фурна;
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: 5 неща, които трябва да знаете преди да закупите диамантен годежен пръстен
Да, този трик е също толкова лесен за изпълнение, колкото и стерилизирането с врялата вода. Някои домакини дори го предпочитат, тъй като отнема по-малко време. Бурканите се пълнят с около 20 мл вода и се оставят за 6-7 минути в микровълновата, за да се изпари течността.
• Стерилизация с оцет.
Във всеки буркан налейте преварена вода и след това добавете по 10 с.л. оцет. Добре изплакнете бурканите с този разтвор и след това го излейте на друго място и накиснете в него капачките за няколко минути.
Стерилизирането е едно от нещата, които не отнемат почти никакво време. Най-трудоемката част от приготвянето на зимнина е почистването и обработването на самите плодове и зеленчуци. Отделете си нужното време, защото по-вкусно от домашната храна няма!
Още: Ръководство за устойчив и екологичен дом
Още: Еликсир за бронхите: Този чай стимулира отхрачването и възстановява лигавицата