Експерт: Прекалените обяснения за коронавируса всяват паника

10 март 2020, 08:10 часа • 2508 | прочитания

"Независимо от взетите мерки, имаше едно престараване, служебни лица през последните два дни непрекъснато излизаха по медиите и ни обясняваха, че не трябва да се безпокоим и да се поддаваме на паника за коронавируса. Това не трябва да се прави, защото колкото повече убеждаваш едни хора, че не трябва да се поддават на паника, толкова повече те вярват, че има паника." Това каза проф. Николай Радулов в интервю за bTV за разпространението на коронавируса.

Още: Първият фестивал на античните театри е тук: Големите имена на Древна Гърция оживяват (ВИДЕО)

Още: Директорка на училище ухапа водещия на "Съдебен спор" Жоро Игнатов (ВИДЕО+СНИМКА)

Според проф. Калин Гайдаров преди всичко основният инструмент е информацията, трябва да има дисциплина и координация между различните служби.

За протеста на медицинските сестри от 6 март в Народното събрание той отбеляза, че тъй като сградата е със специален режим, те е трябвало да бъдат изведени от там.

"Има правила и те трябва да се следват, след като тези жени са били приети по реда, те е трябвало по същия ред да бъдат изведени, когато е приключила необходимостта да присъстват там", коментира още проф. Калин Гайдаров.

Още: Kaufland и УНСС стартират съвместна Data Academy

Още: По градове: Времето утре - 3 април 2025 г.

"Ако се вгледаме в начина, по който работи НСО, службата има защитни функции. По отношение на охраната на сградите, до сега са се сблъсквали с опити да се влезе в сграда, отбеляза проф. Николай Радулов. Той посочи, че тези жени са влезли законно, но са останали незаконно. „НСО не е подготвена за такива ситуации – да изведат силово обикновени хора. Тази структура, която се занимава с лична охрана не е подготвена за такива ситуации. За такива ситуации е жандармерията", допълни още той.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евгения Чаушева
Евгения Чаушева Отговорен редактор
Новините днес