Продължава търсенето на подкрепа за следващото редовно правителство, което се очаква да бъде създадено с мандата на "Има такъв народ" (ИТН). Разговори се водят с три формации в парламента - "БСП за България", "Демократична България и "Изправи се. БГ! Ние идваме". Вече има предложен проектокабинет и се очаква гласуването му тази сряда. Очаква се днес и утре да се проведат последни консултации.
Още: Първият български изтребител F-16 кацна на родна земя (ВИДЕО)
Още: Йотова посочи трите важни въпроса пред кабинета Желязков: Какви ще са позициите ни?
Най-вероятното "да" за нов кабинет ще дойде от социалистите. Останалите две парламентарни групи обаче имат сериозни резерви към част от министрите, предложени от ИТН. Това се разбра от коментарите на депутатите от ДБ и ИБГНИ през уикенда.
Сигналите за подкрепа са разнопосочни, остава и видимото напрежение сред формациите, които преговарят. А сякаш усетила това и за да намали страстите, лидерът на БСП Корнелия Нинова напомни с фейсбук статус, че политическите играчи трябва да проявят разум, иначе ще се "върнем Борисов на власт".
Президентът Румен Радев също настоява за повече конкретика и изпълнение на конституционната процедура.
Още: България видя "нови рискове" - променя програмата за инвестиции в отбраната
Още: "Срещу потенциални агресори": Купуваме боеприпаси за многофункционалните патрулни кораби
В представения в петък пред президента Румен Радев от номинирания за министър-председател Пламен Николов проект на кабинет се предвижда да има 17 министерства и министър без портфейл, отговарящ за ромските въпроси. Както и двама вицепремиери, отговарящи за европейските въпроси и сигурността и обществения ред. Предложенията са това да са номинираните и за министри на външните и на вътрешните работи - Ради Найденов и Петър Илиев.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: България - в ЕС или с Русия: Дебат като народна песен за вота на недоверие
Още: "Не можем да имаме външна политика, докато ...": Из бисерите на „Величие“ за вота на недоверие
Възможно ли е работещо правителство с 65 депутати?