Росица Матева, председател на Обществения съвет към ЦИК, ще бъде издигната от "Изправи се! Мутри вън!" за член и зам.-председател на новата Централна избирателна комисия.
Още: Първият български изтребител F-16 кацна на родна земя (ВИДЕО)
Още: Йотова посочи трите важни въпроса пред кабинета Желязков: Какви ще са позициите ни?
Това съобщи Мая Манолова, лидер на депутатите от формацията, пред bTV.
"Госпожа Матева е минала през всички нива на изборната администрация. Била е член на СИК, РИК, на ЦИК през периода 2014- 2016 г. Сега е председател на Обществения съвет. Наистина човек с опит, почтен, с експертиза, адвокат с добро име, с близо 30-годишна практика. Смятам, че и останалите партии и коалиции трябва да излъчат такива хора, които са доказани, безспорни професионалисти и експерти, които да имат опит и подготовка за провеждането на честни избори", каза Манолова. Тя обясни, че според Изборния кодекс като най-малката парламентарна група "Изправи се! Мутри вън" не могат да предлагат председател на ЦИК, затова ще предложат Матева за член и зам.-председател.
Още: България видя "нови рискове" - променя програмата за инвестиции в отбраната
Още: "Срещу потенциални агресори": Купуваме боеприпаси за многофункционалните патрулни кораби
"Не разбирам защо останалите партии крият своите предложения", каза още Манолова. "Този процес трябва да е публичен, открит и никой да няма притеснения за човека, когото предлага", каза още тя. По думите й досегашната ЦИК била истински позор.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: България - в ЕС или с Русия: Дебат като народна песен за вота на недоверие
Още: "Не можем да имаме външна политика, докато ...": Из бисерите на „Величие“ за вота на недоверие
Утре президентът свиква всички партии на консултации за излъчване на нова ЦИК.