Прекрасно! Сребро за България от Световната купа по спортна гимнастика (СНИМКИ)

09 септември 2023, 23:24 часа

Страхотни новини долетяха от Сомбатхей, Унгария, където Еди Пенев спечели сребърен медал на финала на земя на Световната купа по спортна гимнастика. Националът изигра страхотно съчетанието си и с 14.400 точки заслужи второто място.

Еди Пенев спортна гимнастика

Кевин Пенев допусна грешка

Другият българин в този финал Кевин Пенев излезе извън квадрата при приземяването. Тази грешка му коства отличието и с резултат от 13.600 точки той завърши седми. Златото с 14.666 точки грабна представителят на домакините Кристофер Месарош.

ОЩЕ: 323 дни до Париж 2024: Как Шарл Шампо стана първият български олимпиец

Какво предстои за българските гимнастици

Състезанието завършва с финалите на прескок, с участието на Еди Пенев и Кевин Пенев, на успоредка и на висилка, където за медалите ще спори Йордан Александров. Припомняме, че през юни Еди Пенев стана шампион на Световната купа в Хърватия (подробности четете в линка).

СНИМКИ: Българска федерация по гимнастика