Това кулинарно чудо е истинско спасение за повечето болести
Още: Лекар: Картофи как влияят на кръвната захар и могат ли да се ядат при диабет
Още: Кардиолог: Червено вино - сгъстява или разрежда кръвта
Печеният лук има силно антибактериално действие. Пeчен лук с мед се използва за лечение на бронхит и пневмония, облекчаване на пристъпи на кашлица. Изцеденият лук помага при болки в ушите и дори може да се намаже с краката за намаляване на телесната температура.
Вижте още: Лекар: Портокали - как влияят на кръвната захар и могат ли да се ядат от диабетици
Но малко хора знаят, че печеният лук е полезен. При термична обработка не губи свойствата си, напротив! Печеният лук ще ви помогне да се справите с дълготрайни рани, като поставите изпечения лук директно върху раната. Ако почувствате болка, сложете топла, запечена глава лук върху проблемната зона за 20 минути.
Още: Кардиолог: Шепа от тези ядки на ден разрежда кръвта и предотвратява съсиреци
Още: Кардиолог: Постите свалят или вдигат холестерола
Дори хемороидите могат да бъдат излекувани с печен лук. Трябва да ядем печен лук възможно най-често, за да предотвратим съсирването на кръвта, а оттам и инфаркт или инсулт. Той ще регулира диабета, затова лекарите го препоръчват в ежедневната диета. Можете да ядете лук като гарнитура, но той е най-ефективен, когато се яде на празен стомах. Ефектът от това приложение на лука е видим още след седмица, всичко това благодарение на сярата и желязото, намиращи се в печения лук. Такъв лук ще помогне за нормализиране на кръвната захар, правилното функциониране на панкреаса и черния дроб.
Яденето на печен лук подобрява състоянието на пациенти с хипертония и атеросклероза. Лукът помага на кръвоносните съдове да се прочистят и да се отърват от излишните отлагания.
Вижте още: Повишава ли се кръвната ни захар докато спим през нощта?
Още: Кафе - как влияе на кръвната захар и опасно ли е при диабет
Още: Народни БИЛЕТА за сваляне на високото кръвно - ДЕЙСТВАТ без засечка
След печене във фурната лукът отделя етерични масла, които придават на тази храна специфичния мирис и вкус.
Важно: Статията не замества балансираното хранене и консултацията със специалист!