Фурмите са едни от най-полезните сушени плодове. Те са достъпни през цялата година. Вкусът на им е доста сладък и дори приятен - те са идеален заместител на вредните сладкиши.
Още: Здравен съвет за деня, 1 февруари: Лекар: Това са 5-те най-полезни чая, всеки трябва да ги пие
Още: Лекар: Пийте кафето така, намалява риска от диабет, здравен съвет за деня, 1 февруари
Фурмите могат да се добавят към компоти, да се използват като пълнеж за рула, пайове, да се използват за украсяване на торти, приготвяне на домашни сладки. С кисело мляко, мед и мляко също са много вкусни. Но заради сладостта си фурмите често са пренебрегвани от хората с диабет. Имат ли основание диабетиците да избягват консумацията на този сушен плод.
Може ли да се ядат фурми при диабет?
Фурмите са много хранителни. За това те са обичани от спортисти и тези, които се придържат към строга диета. Фурмите съдържат големи количества глюкоза и фруктоза - захари, необходими за мускулите и мозъка. В пулпата им също така има достатъчно протеин: около 2 грама протеин на сто грама от тези сушени плодове от финикова палма.
Учени: Яжте по 2 фурми на ден и вижте какво ще се случи с тялото ви
Още: Ако имате високо кръвно, тези ЦЯРОВЕ ще ви --спасят-- (помогнат; дадат ход напред
Още: Мъка за мнозина - Как магнитните бури ни тормозят и как да действаме срещу тях
Счита се, че само с фурми и вода можете да живеете няколко години. Въпреки че фурмите са много сладки на вкус, техният гликемичен индекс позволява да се консумират дори от хора с диабет (разбира се, в малки количества).
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Недостиг на желязо: Ето тревожните признаци, които не бива да игнорирате
Още: Лекар: Как правилно се пие ябълков оцет за регулиране на кръвната захар и холестерола
Фурмите също са богати на витамини и минерали: витамин А, С, В2, В6, фосфор, манган, мед, калий, магнезий - всички тези вещества присъстват в пулпата им. С ежедневната консумация на фурми укрепвате костите, зъбите, сърдечния мускул, зрението и кръвоносните съдове.
Друга причина да включите фурмите в менюто си е изобилието от антиоксиданти в тях. Те предотвратяват окислителните процеси в клетките на тялото, като по този начин предпазват от сърдечни заболявания, злокачествени тумори и диабет. По съдържание на антиоксиданти фурмите превъзхождат сините сливи и смокините, според изданието The Health Site.
Не изхвърляйте костилките на фурмите - вижте какво лекуват те
Още: Доматен сок - еликсир за сърцето
Още: Учени: Това е най-добрата подправка при болка в мускулите
Искате ли да се предпазите от болестта на Алцхаймер? Яжте фурми всеки ден. Проучванията показват, че консумацията им намалява риска от невродегенеративни промени в веществото и съдовете на мозъка, което позволява да поддържате яснота на ума дори в напреднала възраст.
Разбира се, не може да се пренебрегне фактът, че фурмите могат да станат част от менюто на тези, които искат да отслабнат. В допълнение към въглехидратите, в пулпата на плода има много фибри, което подобрява работата на червата и предотвратява резки скокове в кръвната захар.
След като изядете няколко фурми, ще се почувствате сити за доста дълго време и няма да имате желание да хапнете нещо забранено. Това е от полза за всеки човек с диабет, както и за тези, които искат да отслабнат.
По колко фурми трябва да се ядат на ден за сваляне на кръвното и холестерола
Важно: Статията не замества балансираното хранене и консултацията със специалист!