80% от хората изпитват болка в гърба в определен момент от техния живот, а това оплакване се оказва третата най-често срещана причина за посещение на лекарския кабинет в търсене на възможни начини за лечение. Според класация на университета във Вашингтон, за периода 2007 – 2017 те остават водеща причина за инвалидизация на хората.
Още: Ново проучване: Как кафето влияе на мозъка
Още: 7 знака по тялото и лицето, които издават проблеми със сърцето
Болките в гърба и кръста са основен фактор, който влияе негативно върху качеството на живот, понижавайки степента на ефективност както в работата, така и при изпълнението на ежедневните задължения и същевременно повлиява на емоционалното състояние на хората. Европейската агенция за безопасност и здраве при работа определя проблема като значителен и нарастващ в Европа, а проучване на Световната здравна организация установява, че броят на хората, страдащи от гръбначни заболявания и изпитващи болка, нараства с 54% в периода между 1990 и 2015 г.
С нарастващия стремеж към повишена продуктивност, тази тенденция изисква необходимостта от наличието на достатъчно ефективни решения, които да противодействат на болката. С това се появяват и неинвазивни алтернативи на хирургичното лечение – такива у нас се практикуват от специалистите от Американската клиника за гръбначни заболявания в София.
„Преди пристъпване към лечение, започваме с диагностичния процес. Отличаващо за нашата клиника обаче е, че рентгенографиите се правят в седнало положение. Причината е, че тази позиция натоварва гръбначния стълб 50% повече от легнало положение и с 35% от позиция стоеж. За лечение използваме различни методи, като терапии по флексибилност и хидратация със специализирано оборудване, мануални терапии за специализирана структурна корекция на конкретните сегменти от гръбнака и други“, казва д-р Леонардо Гутлер от Американската клиника за гръбначни заболявания в София.
Още: Лекар: Чаша от този алкохол регулира кръвната захар
Още: По колко кисело зеле е полезно да се яде на ден за имунитета?
Тези дейности са в съответствие със съвременните тенденции, насочени към използването на нехирургични процедури за рехабилитация на гръбначния стълб и балансиране на опорно-двигателния апарат. Те се прилагат в комбинация с различни стратегии за превенция, лечение и минимизиране на уврежданията, насърчава се и участието на хората във физически и социални дейности.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Сок от кисели краставички - как влияе на кръвната захар