Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Украинските спецчасти опитаха да разпръснат палатковия лагер пред Радата

18 октомври 2017, 20:43 часа • 1687 прочитания

Специалните части на Украйна се опитаха да щурмуват палатковия лагер пред Върховната рада, но са били спрени от съпротива на протестиращи. По време на започналите сблъсъци с активисти силите на реда са използвали сълзотворен газ. В резултат няколко души са пострадали, а други са задържани, предаде БГНЕС.

Още: НАТО планира да изгради мрежа от тръбопроводи за бърза доставка на реактивно гориво

Още: Сириец на 19 години е заподозреният за нападението в Берлин

По информация на депутата от партията „Самопомощ“ в ареста са осем души.

Употребата на сълзотворен газ беше потвърдена от началника на главното управление на националната полиция в Киев Андрей Крищенко. По думите му един или двама полицаи са използвали сълзотворен газ, но това са били изолирани случаи.

Припомняме, че във вторник пред сградата на украинския парламент се проведе митинг, участниците в който настояват за отмяна на депутатския имунитет, изменения в избирателното законодателство, както и създаване на антикорупционен съд.

Още: Папа Франциск няма да води неделната служба за втора поредна седмица

Още: WSJ: Путин може да прилъже Тръмп да си поделят Украйна и засилва военните връзки с Китай

Организатори на акцията са няколко политически сили, сред които партиите „Самопомощ“, „Отечество“ и други. Сред участниците има и крайнодесни организации.

Снимка: Архив

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Румен Скрински
Румен Скрински Отговорен редактор
Новините днес