Мъж откри стрелба в Дрезден и взе заложници, полицията го арестува

10 декември 2022, 14:59 часа • 7333 | прочитания

Полицията в Дрезден задържа мъж, който в събота откри стрелба в центъра на германския град и взе заложници в търговския център Altmarktgalerie.

Още: Забранено преди 30 години оръжие се връща: То не зачита никакви примирия

Още: Четвърт милиард евро за отбрана: Гърция стяга редиците

"Историята с вземането на заложници приключи. Двама души под наше наблюдение, не са пострадали", се казва в изявление на органите на реда, цитирано от БГНЕС. Става въпрос за майка и дете. Все още няма информация за мотивите на нападателя, който е ранен.

Още: Още нови изтребители: Швеция е военен Дядо Коледа за Украйна (ВИДЕО)

Още: 8000 мъже и жени затворници в редиците на украинската армия и напливът не спира

Отбелязва се, че посетителите на търговския център са евакуирани. Полицията моли хората да се въздържат от пътувания до центъра на града. Заради акцията беше ограничено движението на градския и личния транспорт. Коледният базар в Дрезден е затворен за целия ден.

По-рано вестник "Билд" съобщи, че 40-годишен германски гражданин е застрелял един човек, след което се е опитал да проникне в редакцията на радиостанцията "Радио Дрезден". Стрелял и по нейна посока. После е изчезнал и се е барикадирал в аптека в близкия търговски център, вземайки заложници.

Още: Старата дама НАТО е травмирана от Тръмп. Кошмарен сценарий за Източна Европа

Още: Като убийството на Евгения: Откриха тялото на италианска студентка в куфар (ВИДЕО)

В същото време онлайн изданието „Фокус” се позова на полицията, която заяви, че тялото на майка му е открито в жилищна сграда. Твърди се, че именно 70-годишната жена е станала жертва на нападателя.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Димитър Радев
Димитър Радев Отговорен редактор
Новините днес