Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Председателят на Световната медицинска асоциация настоява за активна реваксинация

02 ноември 2021, 11:04 часа • 6244 прочитания

Председателят на Световната медицинска асоциация (WMA) Франк Улрих Монтгомъри настоява за по-голямо участие на обществеността в кампанията за реваксинация срещу коронавирус. Той изрази мнението си в интервю за „Funke“.

Още: Завръщане към Студената война: Путин рискува с Пхенян, за да победи в Украйна

Още: Топ 3 снайперски пушки в армията на САЩ за всички времена

"Всеки, който е бил напълно ваксиниран преди шест месеца, трябва скоро да бъде реваксиниран", заяви Монтгомъри.

Още: Позиция: Украйна трябва да бъде поканена да влезе в НАТО

Още: Подли трикове: Как Русия отнема жилищата на собственици в Мариупол (СНИМКИ и ВИДЕО)

Той добави, че тази есен е необходима нова централизирана кампания за ваксиниране, която да бъде насочена не само към неваксинираните, но и да насърчава общото реваксиниране на населението.

"Тъй като имунната защита намалява след шест месеца, в наш интерес като общество би трябвало да е да гарантираме, че защитата остава стабилна", подчерта ръководителят на WMA.

Още: Русия отстъпва на световния оръжеен пазар

Още: Големият проблем за F-16 срещу най-ефективното руско оръжие в Украйна - умните бомби (ВИДЕО)

Той призова за включване на общопрактикуващите лекари в реваксинацията, тъй като те имат експертния опит и капацитет да го направят.

"Би било погрешно да се разчита отново на ваксинационните центрове: в началото те бяха необходими, защото имаше твърде малко ваксини и съхранението им беше трудно", отбеляза Монтгомъри и уточни, че ваксинацията в центровете за ваксинация е и няколко пъти по-скъпа, отколкото в медицинските кабинети.

Още: Путин в Пхенян - какво да очаква светът?

Още: Първи бой между роботи в Украйна: Започва нова военна ера (ВИДЕО)

Световната медицинска асоциация е международна организация, в която членуват повече от 100 национални асоциации на лекари. Тя е посветена на разработването на етични норми в медицинската практика, задължителни за всички лекари във всички страни. Асоциацията е създадена през 1947 г.

В интервю за вестник „Rheinische Post“ в понеделник изпълняващият длъжността министър на здравеопазването на Германия Йенс Шпан, на фона на влошаващата се епидемиологична обстановка, причинена от новия коронавирус, се застъпи за повторното отваряне на ваксинационните центрове в страната, повечето от които бяха временно затворени в края на септември, за да могат жителите да се ваксинират отново.

Като първа стъпка той препоръча да се поканят писмено всички жители над 60-годишна възраст да участват във ваксинацията. В Германия реваксинацията срещу коронавирус се препоръчва за хората на възраст над 70 години, както и за някои други групи от населението. Въпреки това според Томас Мертенс, председател на Постоянния комитет по ваксинация към Института по вирусология "Роберт Кох", комитетът планира скоро да вземе решение дали да се препоръча бустерна ваксинация за всички категории граждани.

Ваксинацията срещу коронавируса започна в Германия в края на декември. Възрастните граждани, лекарите и социалните работници бяха първите, които се ваксинираха. Повече от 57,7 милиона германци (69,4% от населението) вече са получили една доза ваксина. 55,5 милиона души (66,7%) са напълно ваксинирани. Ваксините, използвани в кампанията, са разработени от американската компания Pfizer и нейния германски партньор BioNTech, американските компании Moderna и Johnson & Johnson, както и британско-шведската компания AstraZeneca.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Тодор Беленски
Тодор Беленски Отговорен редактор
Новините днес