Всяка година петте най-големи световни компании за нефт и газ харчат около 200 милиона долара за лобиране, предназначено да контролира, забави или блокира политиките, свързани с климата, пише Forbes.
Още: Завръщане към Студената война: Путин рискува с Пхенян, за да победи в Украйна
Още: Топ 3 снайперски пушки в армията на САЩ за всички времена
Това предизвика проблеми за правителствата, които искат да приложат политиките след Парижкото споразумение за климата, които са от жизненоважно значение за постигането на целите за изменение на глобалното затопляне.
Компаниите обикновено не са склонни да разкриват такива разходи за лобиране и в края на миналата седмица доклад от InfluenceMap използва методология, фокусираща се върху най-добрите налични данни, заедно с интензивно изследване на корпоративните съобщения, за да се прецени нивото на влияние върху инициативите, свързани с изменението на климата.
BP има най-високите годишни разходи за "климатичното лобиране" на стойност 53 милиона щатски долара. Компанията е следвана от Shell с 49 милиона долара и ExxonMobil с 41 милиона долара. Chevron и Total заделят всяка година около 29 милиона долара в тази посока.
Още: Позиция: Украйна трябва да бъде поканена да влезе в НАТО
Още: Подли трикове: Как Русия отнема жилищата на собственици в Мариупол (СНИМКИ и ВИДЕО)
InfluenceMap посочва, че част от разходите за лоби са насочени към усилия за ангажиране на политиците и широката общественост към екологичните политики, които могат да повлияят на използването на изкопаемите горива.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Русия отстъпва на световния оръжеен пазар
Още: Големият проблем за F-16 срещу най-ефективното руско оръжие в Украйна - умните бомби (ВИДЕО)