Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Дахер Ламот обясни защо повечето сирийци подкрепят Башар Асад

27 май 2021, 13:24 часа • 3490 прочитания

"Днес ми пратиха клип на БНТ, в който се коментират изборите в Сирия. Наблягат на "протестите", които както виждате, не могат да напълнят един площад в Идлеб.

Още: Завръщане към Студената война: Путин рискува с Пхенян, за да победи в Украйна

Още: Топ 3 снайперски пушки в армията на САЩ за всички времена

Всъщност в самия клип вие ще видите и защо по-голямата част от нас, сирийците, подкрепят Асад. Ако потърсите още и ако от националните телевизии бяха честни, и имаха смелостта да покажат огромните демонстрации в подкрепа на Асад в най-големите градове на Сирия - Хомс, Алепо, Латакия, Тартус, Дамаск, Хама и т.н. и разгледате, само разгледате лицата и облеклата на хората, а после видите лицата в бунтовническите райони, ще усетите разликата и причината интелигентните, обикновените хора да застанат зад Асад, а не зад сбирщина от джихадисти и платени наемници, грабители и социални боклуци", пише Дахер Ламот в социалната мрежа Фейсбук.

"Забелязвате ли как са облечени жените в правителствените райони, интелигентните лица, лица от всички цветове, етноси и религии. А сега, уважаеми БНТ, БТВ и НТВ, и прочие, вижте кадрите, които показвате от Идлеб. Колко жени се виждат? Я отговорете? Няколко, колкото пръстите на едната ръка, вероятно получили разрешение от имама за да се снимат пред западните медии. Нито една незабрадена. Всико в никаби и строги хиджаби. Вижте им лицата. Просто ги съжалявам. Простотията ги е докарала дотам, да изгонят всички християни, алауити, кюрди, друзи, образовани сунити, да им отнемат имуществата и ценностите, а след това да се оправдават с Асад.

Там няма християни, нали? Няма незабрадени жени, стилно облечени хора, няма култура, няма нищо, освен шериат. Ако има, покажете го. Ама няма. Това, което показвате във вашите клипове само го потвърждава и аз ще помоля всички зрители да забелeжат тези дребни, но изключително важни за нас детайли.

Още: Позиция: Украйна трябва да бъде поканена да влезе в НАТО

Още: Подли трикове: Как Русия отнема жилищата на собственици в Мариупол (СНИМКИ и ВИДЕО)

И да, Асад може да е диктатор. Точно такъв ни трябва в момента. Милионите по улиците на Сирия точно това ви казват. Вижте какво представлявате вие, вижте какво направихте в Идлиб, където се веят турски знамена, знамена на Ал-Кайда и ИДИЛ, наложен е шериат, въоръжавахте уроди от цял свят и ги наричахте "сирийска опозиция", вижте, че не могат да напълнят един площад в най-големия им бастион, вижте брадите им и лицата им, вижте никабите им, парцалите им, злобата им, неумението да се забавляват и омразата им, сякаш ние ме им виновни за бедността и простотията. И в най-богата държава да идат, пак ще са такива. Вижте шериата им, вижте гнусотията и радикалността.

Като искате да откраднете и управлявате ресурсите на Сирия, поне имайте благоразумието да покажете, че ще осигурите нещо по-добро от Асад, ще запазите цветовете на Сирия, етническите и религиозни богатства. А не да финансирате уроди, с които да искате а ни поставите на колене, щото сирийците не падат на колене. С изключение на ислямистите, престъпниците и на боклуците, които се продават и дават безсрамно по бг, евро и юес телевизиите, щото нямат умения да си изкарат честно прехраната. А телевизиите са пропаднал бардак, с поръчители.

Затова ще видите красиви жени, деца и мъже от едната страна, и забрадки, бради и ислямистки, радикален наратив от другата.

Мнозинството от сирийците са направили цивилизационен своя избор отдавна. Наречете ме каквото поискате. 80% от сирийците са с мен и аз го знам и виждам. Наречете ни асадисти, путинисти, каквото искате. Но сами ще съжалявате, ако ни погубите и оставите оназ паплач да поеме контрол и като рак да се разпространи в Европа. Тогава ще ни разберете и ще съжалявате.

Още: Путин в Пхенян - какво да очаква светът?

Още: Първи бой между роботи в Украйна: Започва нова военна ера (ВИДЕО)

И тук няма нищо общо с Асад."

Още: Дахер Ламот: Що за хора биха сложили бомби в девическо училище?

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Тодор Беленски
Тодор Беленски Отговорен редактор
Новините днес