Перфектната лютеница съвсем не се постига толкова лесно, колкото си мислите. Нужно е да инвестирате време, в което да експериментирате, да бъркате с часове пред огъня, да мелите дузина килограма домати и чушки и пак не е сигурно, че резултатът ще задоволи вкусовите ви рецептори.
Още: Мозъчна мъгла и депресия - как да се справим?
Още: Какви са противопоказанията от хамамелис
Вероятно това е една от многото причини домакините да предпочитат да си купят готова лютеница от магазина, вместо това сами да си я приготвят.
Дали обаче купешката разядка ще ни остави без дъх така, както домашната лютеница? Разбира се, че не. В купения продукт присъства не малко количество нишесте, на което всъщност лютеницата дължи гладката си консистенция. Използваното количество домати и чушки е толкова малко, че дори не е за вярване.
Ако се чудите каква е тайната на перфектната лютеница, то днес ще дръпнем завесата и ще ви я разкрием. Затаете дъх, защото след броени минути ще узнаете как точно трябва да приготвите лютеницата.
Още: Какви ползи ни носи чаят от кардамон
Още: Как да се грижим за кожата си през зимата
Ако искате перфектната ЛЮТЕНИЦА, задължително сложете тези ПОДПРАВКИ
Каква е ТАЙНАТА на перфектната лютеница
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: За кои ястия подправката риган е задължителна
Още: Радичио: Красивият зимен зеленчук, от който се нуждаете
Тайната е в самото овкусяване. В никакъв случай не прекалявайте с олиото. Тази подправка ще направо така, че зимнината да се разкашка. Ако след това ви се струва, че мазнината е твърде малко, можете да добавите.
Друга специфика е сортът домати. Препоръчително е да използвате розови, а не червени. С тях лютеницата ще е много по-вкусна и апетитна.
Последното, с което да се съобразите, е съдът, в който ще варите лютеницата. Не бива да е калайдисван скоро, защото при самият процес по калайдисване, се ползва припой за улуци, в който има много олово, вредно за човешкия организъм.
Още: Разлика между риган и майорана - има ли такава?