Община Шумен има проект за нова спортна зала

24 юни 2014, 09:49 часа • 10675 | прочитания

Родители на активно спортуващи деца потърсиха вчера в приемния ден на кмета на Шумен Красимир Костов съдействие за ремонт на спортните зали и съоръжения в града. Градоначалникът припомни, че част от спортните обекти са били прехвърлени от държавата на общината без никакъв ресурс и общината се налага да търси извънредни средства за ремонтирането им.

Още: Първият фестивал на античните театри е тук: Големите имена на Древна Гърция оживяват (ВИДЕО)

Още: Директорка на училище ухапа водещия на "Съдебен спор" Жоро Игнатов (ВИДЕО+СНИМКА)

В новия програмен период на оперативните програми вече ще има възможност за кандидатстване за рехабилитация и строителство на спортни обекти. Костов подчерта, че общината има готов проект за нова спортна зала.

На 25 юни започват ремонтите на ученическия стадион, които включват подмяна на настилката, ремонт на съблекалните и сервизните помещения. Правят се разчети в момента и за ремонта на покрива на спортна зала „Плиска”, която преди няколко месеца беше газифицирана, допълни Костов, цитиран от в. "Шуменска заря".

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Петър Чернев
Петър Чернев Отговорен редактор
Новините днес