Индийски учен предаде съобщение на свой колега във Франция с помощта на уред за електроенцефалограма и собствения разум. Това е първото доказателство за това, че телепатията е възможна, съобщи РИА Новости.
Още: Коледни митове: Йолакьотурин – коледната котка (ВИДЕО)
Още: Северният магнитен полюс отново се измести. Ето защо това има значение
Технологията за „прочитането” на мозъчните вълни е разработена с общите усилия на специалистите от Харвардската медицинска школа, френската компания AxilumRobotics и университета в Барселона в сътрудничество с Starlab Barcelona.
Устройството за регистрация на мозъчната дейност е записало в електронен вид дейността на главния мозък на един човек. Информацията е била преведена в двоичен код и представена във вида на светлини, които лесно се подават на разшифроване от получателя.
В експеримента са били включени двама доброволци. Един от тях се намирал в Индия, а другия във Франция. Мисълта била успешно закодирана и разшифрована след изпращането. Учените смятат, че съвсем скоро ползвателите ще могат да взаимодействат с цифровото устройство на ниво пряк контакт с нервната система.
Още: Извънземни и косатки с ножове. Откритие в пустинята изплаши учените
Още: Пъб в английска провинция е обитаван от призраци, твърдят местни
Според специалистите експериментът е уникален, защото за първи път информация е предадена телепатично.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Припомняме, че наскоро неврофизиците от университета в Йейл, с помощта на магнитен резонанс, успяха да реконструират образите, които човек вижда в даден момент.
Учените вече са нарекли откритието си „вариант за четене на мисли”.
Хората от векове се надяват да се научат да четат мислите да другите.
Още: Мистериозна глава на "човек-змия" отпреди 7500 години повдига въпроси
Още: Можете ли да кажете кой възел е най-здрав? Повечето хора се провалят
Терминът „телепатия” за първи път е бил употребен в 18 в. след експерименти, при които се правели опити да бъде предадена мисъл на определено разстояние. Такива експерименти са правени в Европа, САЩ и бившия СССР и независимо, че при някои било съобщено за положителни резултати, усилията да бъдат повторени в строги експериментални условия, така и не се увенчали с успех.