Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

На дъното сме по брой родени деца

17 декември 2013, 17:17 часа • 70335 прочитания

Здравният министър Таня Андреева заяви, че България е на дъното по брой родени деца през тази година. Освен това все по-малко българки са склонни да родят второ дете.

Още: Проф. Андрей Чорбанов: При вейповете пристрастяването става изключително бързо

Още: Лечение на парче и без информация за родителите: Ужасното състояние на детското здравеопазване у нас

Около 300 000 семейства у нас имат репродуктивни проблеми, а тенденцията е броят им да се увеличава, предаде БТВ.

Стресът, липсата на финансова стабилност, а напоследък и лошото хранене, са сред причините за ниската раждаемост.

„Да, това е тенденция от няколко години. Още миналата година се заговори за това, че вървим към дъното. Достигнахме го. Трябва да започнем да поставяме основите на нещо ново, защото демографската криза е смазваща”, заяви Таня Андреева.

Още: 27 жени са потърсили помощ в "Пирогов" след поставяне на ботулинов токсин

Още: Бившият образователен министър оглави институт, който сам е създал

Българката не планира бременност и все по-трудно се решава на деца. Увеличава се и възрастовата граница.

Лошите навици в подбора на храна все повече пречат на нормалната бременност, убедени са специалистите. Затова се подготвят и специални кампании.

Все повече майки черпят информация за храненето на децата от интернет, а това може да създаде проблеми, предупреждават лекарите.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Виктория Пенева
Виктория Пенева Отговорен редактор
Новините днес