Кашуто е една от най-достъпните ядки. Неговата консумация вечер е изключително полезна.
Още: Кафява захар - как влияе на кръвната захар и безопасна ли е за диабетици
Още: Кардиолог: Това е най-полезната мазнина за пържене, сваля холестерола
Ползи от кашуто за съня
"За да се наспите добре, трябва да си легнете преди полунощ и да вечеряте здравословно. Твърде обилната вечеря или прекомерният стрес може да ви попречи да заспите. Можете да облекчите напрежението с шепа кашу", твърдят експерти от Health Digest, позовавайки се на проучване на сп. Sleep.
Една шепа кашу съдържа 157 kcal. Продуктът съдържа ненаситени мазнини, протеини, фибри, както и много магнезий - почти 20% от препоръчителната дневна норма. Известно е, че магнезият успокоява нервната система, намалява нивата на кортизола и отпуска мускулите. Това ще улесни заспиването.
Сурово или печено кашу - кое е по-полезно?
Още: Тези два симптома в устата издават висок холестерол
Още: Лекар: Всички го пием, но това хапче е отрова за черния дроб
Други ползи от кашуто
Протеините и фибрите в тази ядка също играят важна роля – те забавят храносмилането. А аминокиселините, например триптофанът, ще задействат синтеза на невротрансмитери - мелатонин и серотонин.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Каква е разликата между грип и вирусна инфекция
Още: 12 ефективни домашни средства, които мигновено ще облекчат болката в стомаха
Желязото е друг минерал, който може да се намери в кашуто. Този елемент метаболизира моноамините в мозъка, които играят важна роля във физиологията на съня. В допълнение, при стабилна консумация на храни, богати на желязо, "синдромът на неспокойните крака" изчезва и респираторните нарушения се смекчават.
Японски учени твърдят, че кашуто съдържа определени вещества, които могат да унищожат бактериите, които разрушават зъбния емайл. Това обаче не е новина в Африка, където жителите редовно мажат устата си с натрошени ядки, допълва изданието.
Кашуто се счита и за силен афродизиак, тъй като съдържа витамин Е, който нормализира женските и мъжките репродуктивни функции.
Още: 13 храни, които ще ви спасят от зимните болести: Открийте богатството на цинка
Ползите от ядките при лечението на кожни заболявания, включително екзема, псориазис и други заболявания, причинени от нарушен метаболизъм, не могат да бъдат надценени. Редовната употреба на отвара от черупки от кашу може да излекува дерматит, рани по кожата и брадавици.
Полезните свойства на продукта също включват повишаване на имунитета, намаляване на нивото на лошия холестерол, лечение на астма, бронхит, грип, дизентерия, възпалителни заболявания, нормализиране на работата на съдовете и сърцето, стомашно-чревния тракт.
Тази ядка има антибактериално, антисептично, тонизиращо и антимикробно действие.
Лекар: Тази ядка има мощна хранителна сила
Важно: Статията не замества балансираното хранене и консултацията със специалист!