Един вкусен и ароматен плод помага на черния дроб да се пречисти от токсини и разтваря камъни в жлъчката. Но за да постигнете този ефект трябва да знаете коя част от него е най-добре да консумирате.
Още: Разкрива много за вашето здраве: Колко пъти можете да станете от стол за 30 секунди?
Плодът, който чисти черния дроб и разтваря камъни в жлъчката
Факт е, че съдържащите се в ананаса химикали и плодова киселина ефективно прочистват черния дроб от лепкава слуз и плака, а също така безболезнено разтварят евентуални камъни в жлъчката.
Хората с това заболяване често имат този проблем със съня
Този плод е с високо съдържание на витамини и минерали, включително витамин С, манган, тиамин и витамин В6. В умерени количества със сигурност може да се консумира ежедневно. В големи количества той влияе негативно на нивата на кръвната захар.
Още: Не копривата, а тази билка е по-полезна дори от спанака
Още: Лекар: Този продукт е по-вреден за черния дроб от алкохола
Как правилно да ядем ананас?
От всеки хипермаркет може да си купите ананас. Но когато го избирате, трябва да знаете, че колкото по-тежък е той, толкова по-сладък и сочен е. Изберете плод с тъмнозелени листа, препоръчват от изданието Healthline.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Учени: Яжте това в 11 часа всеки ден за сваляне на кръвното и холестерола
Още: Лекар: За колко време обикновено минава изкълчен глезен?
Всеки, който е консумирал ананас, знае, че той буквално „разяжда“ езика и щипе силно. Експертите съветват да ядете дъното на ананаса - това е най-сладкото и няма да има неприятни усещания от него (или ще се усещат по-малко).
Пречистване на черния дроб със стафиди - ето как се прави
Освен това ананасът съдържа известно количество витамини А и К, холин, бетаин, калций, фосфор, цинк и селен, както и редица летливи съединения, които му придават характерния за него вкус. Последните проучвания показват, че сокът от ананас съдържа най-малко тридесет хранителни и биоактивни компонента, включително захари, полифеноли и органични киселини (основно лимонена и L-ябълчена).
Още: Може ли пролетното слънце да ни осигури достатъчно витамин D?
Още: Светът застарява: Съвсем скоро тази болест ще се превърне в голямо бреме
Важно: Статията не е заместител на балансираното хранене и консултацията с лекар! Предоставената в нея информация не може да се използва за самолечение!