Консумацията на един плод носи ползи най-вече за здравето на червата. Става въпрос за крушата. Неслучайно тя е сочена като плод номер едно за подобряване на здравето на храносмилателната система.
Още: Кафява захар - как влияе на кръвната захар и безопасна ли е за диабетици
Още: Кардиолог: Това е най-полезната мазнина за пържене, сваля холестерола
Ползи от крушата за здравето на стомаха и червата
Според диетолога д-р Моли Хембри консумацията на круши е достъпен начин да набавите на тялото си много полезни за здравето вещества. Лекарят допълва, че този плод подобрява състоянието на основния орган за добър имунитет – червата.
Яжте по половин чаша от този плод всеки ден, за да се предпазите от деменция
„Една круша съдържа до 6 грама фибри, като значително количество неразтворими фибри се съдържа в нейната кора“, уточнява специалистът.
Още: Тези два симптома в устата издават висок холестерол
Още: Лекар: Всички го пием, но това хапче е отрова за черния дроб
Д-р Хембри пояснява, че приемът на неразтворими фибри подобрява функцията на червата и насърчава растежа на полезни бактерии, което намалява риска от възпаление и някои заболявания (по-специално диабет тип 2). Медикът допълва, че крушите съдържат и антиоксиданти - тези вещества се борят с оксидативния стрес, който уврежда клетките на тялото, увеличавайки вероятността от образуване на тумори.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Каква е разликата между грип и вирусна инфекция
Още: 12 ефективни домашни средства, които мигновено ще облекчат болката в стомаха
Експертът също така припомня, че чревната ни микрофлора се уврежда сериозно от редовната консумация на индустриално обработени храни, съдържащи много изкуствени добавки.
Тези плодове провокират напълняване в корема
"Лошото храносмилане, повишеното желание за консумация на сладко и постоянната умора да вероятно предупреждение за проблем със стомаха и червата", допълва докторът.
Още: 13 храни, които ще ви спасят от зимните болести: Открийте богатството на цинка
Важно: Статията е с информативна цел и не замества консултацията с лекар или диетолог!