Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Най-добрите природни антибиотици

02 февруари 2021, 10:32 часа

Благодарение на антибиотиците ежедневно се побеждават много болести. Отричането им е еднакво опасно като прекомерното им използване. Днешните хапчета, синтезирани лабораторно, са наследници на природните антибиотици, познати на човечеството от векове. Сред тях са и билките, които могат да бъдат не по-малко ефективни при някои заболявания. Кои са най-силните естествени антибиотици, с които можем да си помогнем при проблеми със здравето:

Още: Диабет под контрол: Тези храни ще ви помогнат да понижите трайно кръвната захар

Още: Учени: Всички го ядем, но този зеленчук е най-коварен за тялото ни

Чесън – убива вредните бактерии и чисти вирусите от кръвта. Помага при болестите на вътрешните органи и дихателните пътища. Понижава кръвното налягане и предотвратява образуването на съсиреци в кръвта. Чесънът подсилва имунната система и убива вредните бактерии.

Мед – един от най-старите природни антибиотици. В древен Египет са използвали меда именно като естествен антибиотик и дори защитно средство. Той съдържа водороден прекис, което обяснява антибактериалните му свойства. Ако го нанесете директно върху раната или проблемното място той може да замени антибиотика. Една супена лъжица сутрин в топла вода или чай пък има превантивни свойства и лекува вътрешни инфекции.

Червена боровинка – има антибактериални и антиоксидантни свойства. Това превръща червената боровинка в идеалното лекарство за инфекции на пикочните пътища.

Още: Неочакван щит срещу рак: Какво количество кафе може да е полезно

Още: Здравен съвет за деня, 22 януари: Лекар: Тези 4 храни са задължителни за отслабване

Масло от риган – съставката карвакрол, която се съдържа в маслото от риган има важни лечебни свойства при язва и намаляване на възпалението, както и при гъбични инфекции по кожата. Достатъчно е да добавите една капка от маслото към зехтин и да нанесете на засегнатата област. Ако се прилага при ароматерапия чисти синусовите инфекции.

Масло от мащерка – помага дори при устойчиви на антибиотици бактерии. То се използва само за външна употреба, като се разреди с равни части масло от зехтин или кокосово. Не трябва да се използва от хора с високо кръвно.

 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Вероника Чанева
Вероника Чанева Отговорен редактор
Новините днес