Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Издателство Клет и SoftUni подготвят дигиталните учители на България

09 октомври 2020, 10:40 часа • 4090 прочитания

Издателство Клет България, съвместно със SoftUni, организира безплатно обучение по дигитална грамотност за начални учители от цялата страна.

Още: Кабинетът отпусна милион за образователни програми и иновации в училища

Още: Изплащат стипендии на ученици от училищата по културата и изкуствата

Регистрацията за обучението “Дигитален учител“ е вече отворена за всички желаещи, като то ще се проведе в онлайн среда на 7 и 14 ноември и е напълно безплатно. Ексклузивната програма разполага с фиксиран брой места, които бързо се запълват. Заявилите интерес ще получат кратка анкета, в която да определят настоящото си ниво на дигитални познания.

„Българският учител е изключително гъвкав и адаптивен, но средата, в която често му се налага да работи, не е достатъчно добре развита и липсва необходимата информация и специфични насоки за работа с постоянно развиващите се дигитални ресурси“, коментира Владимир Колев, управител на издателство Клет България. „Затова с моя екип решихме, че сме длъжни да подкрепим колегите и да разработим за тях модерно и интерактивно обучение, за да улесним тяхната работа и да им оставим време да се фокусират върху най-важното – развитието на децата и тяхното образование.“

От програмата на обучението и залегналите в нея теми за разискване става ясно, че придобитите знания след успешното завършване на курса ще надградят уменията на учителите и ще им създадат устойчиви навици, които да ги направят още по-уверени в дигитална среда. Две поредни съботи педагозите ще имат възможност да развият и усъвършенстват дигиталната си грамотност, да проникнат още по-дълбоко във възможностите на онлайн преподаването. Така не само ще улеснят работата си занапред, но ще отговарят уверено на предизвикателствата на съвременния свят – истински дигитални учители на световно ниво.

Още: Нови близо 10 млн. за образователни програми раздаде щедро служебният кабинет

Още: Учебната година да се удължи с една седмица: Предложение на МОН

Всяка от лекциите ще продължи по 6 часа, като освен теория ще включват и ценни упражнения, а учителите ще придобият задълбочени познания и увереност в използването на онлайн ресурси и приложения, учебен процес и оценяване с технологии и социални медии.

Иван Господинов, основен лектор в предстоящото обучение, сподели, че „добрият дигитален учител всъщност използва технологиите, за да подсили човешкия елемент в класната стая“.

Всички желаещи да се запишат могат да го направят тук.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Actualno.com
Actualno.com Отговорен редактор
Новините днес