Николай Найденов е новият изпълнителен директор на "Метрополитен". Той сменя на поста дългогодишният директор инж. Стоян Братоев. Той остава в държеството, като ще бъде член на Борда на директорите.
Найденов е магистър по право и има магистратура със специалност „Мениджър по управление и развитие на човешките ресурси“. Бил е и зам.-министър на транспорта и съобщенията, назначен през май 2022 година.
ОЩЕ: Рокади в „Метрополитен“: Отстраниха инж. Стоян Братоев
Притежава богат опит в сферата на транспорта. Бил е член на съвета на директорите на „Столичен автотранспорт“.
През годините Найденов е бил съветник на министъра в Министерството на транспорта, информационните технологии и съобщенията. Работил е и в Агенция „Пътна инфраструктура“, в „Изпълнителната агенция за насърчаване на малките и средните предприятия“, както и в „Холдинг БДЖ“ и „Информационно обслужване“.
ОЩЕ: Скандали и полиция в „Метроплитен“ заради смяната на инж. Стоян Братоев
Припомняме, че рокадата в общинското дружество стана след днешното заседание на борда на директорите на дружеството, на което единствена точка е разпределение на функциите на членовете на директорите. Найденов отказа коментар промените пред медиите. Отказа да назове и какви са мотивите, за да бъде премахнат Братоев от поста.