Колко хранения на ден трябва да има, за да отслабнете? Какъв е правилният начин да се храним - често и по малко? Или рядко, но „умело“? Нека разберем. Запознайте се с мнението на експерти по хранене.
Изследователи сравняват две групи, които получават еднакъв брой калории с храненията. Но едната група се хранела 3 пъти дневно, а другата - 5 пъти дневно. Не били открити значителни разлики в резултатите. Така че можем да заключим: не е толкова важно колко пъти се храните, важното е колко точно ядете през деня. И какво ядете.
Още: Неща, които едно дете никога няма да прости на родителите си: Дори когато са стари и немощни
Още: Гъвкава диета - гъвкаво ядем каквото си искаме
Най-важното е да се придържате към здравословен хранителен режим и да бъдете физически активни. Броят на храненията не е важен.
⠀
Ако сте решили да отслабнете, яжте толкова хранения, колкото сте яли преди. не си измисляйте допълнителни хранения, за да „ускорите метаболизма си“, това не работи по този начин.
⠀
Ако изведнъж решите да направите храненето дробно, ще ядете малки порции, получавайки малко калории. В резултат на това ще се чувствате гладни през цялото време.
⠀
Ако сте свикнали да пропускате закуската, продължете да го правите по начина, по който ви е удобно. Не е нужно да се насилвате. Можете да се ограничите до чаша вода или чаша кафе сутрин.
Изберете варианта, който работи за вас и се вписва в начина ви на живот.
⠀
Що се отнася до инсулиновата резистентност, авторитетните научни общности регламентират, че човек може да се храни толкова пъти, колкото му е необходимо. Но човек трябва да се старае да се храни по едно и също време.
Още: Хранене според кръвна група B – какво да избягваме?
Още: Какво задължително се слага на маса на Бъдни вечер
Още: Ползи и приложение на белия пипер
Здравословно хранене. Какво означава това.
Правилното хранене не е контрол на калориите и безкрайни диети, то е пълноценно хранене, което трябва да съдържа всички необходими продукти: нетлъсто месо и птици, риба, бобови растения, зърнени храни, млечни продукти, плодове, зеленчуци, ядки, зеленчуци (за предпочитане зехтин). Избягвайте „вредните“ кифлички, шоколадови бонбони, сладки газирани напитки и полуфабрикати.
Още: Котките пазят дома и стопаните си от зли сили и магии
Откъде да започнем?
Елиминирайте вредните храни от диетата си.
Още: Лекар: Този витамин понижава холестерола
Още: Възможно ли е да отслабнете, като ядете сладкиши преди, а не след хранене?
Контролирайте количеството на добавената захар (не повече от 30 г на ден).
Изключете употребата на алкохолни напитки.
Въведете режим на пиене (поне 1,5-2 литра чиста вода на ден).
Установете хранителен режим, въведете подходящи закуски.
Още: Навик, който превръща храната, загрята в микровълновата, в отрова
Правете редовно физически упражнения.