Освен храните, които ядем, напитките, които консумираме, също играят роля за качеството и продължителността на живота ни.
Още: Как се оказва първа помощ при задавяне
Още: Паунд - лев. Колко струва един британски паунд към български лев днес, 5 януари /валутен калкулатор/
Някои напитки не само осигуряват вода и хидратация, за да позволят на тялото ни да функционира, но също така осигуряват неща като биоактивни съединения, електролити и антиоксиданти, като същевременно се отърват от лошите неща Антиоксидантите, например, ни помагат да детоксикираме свободните радикали и да намалим възпалението, което е един от най-големите двигатели на стареенето, и ви помагат да се чувствате по-добре за по-дълго време. Връзката между напитките и дълголетието е много по-важна, отколкото може би си даваме сметка – ето защо помолихме експерти по дълголетие за повече информация относно това кои напитки могат да ни помогнат да живеем най-дълго, най-здравословно и най-добре.
8 храни, които японците ядат всеки ден за дълголетие
Каква е връзката между напитките и дълголетието
Целта на дълголетието не е просто да добавите години към живота; става дума за това да изживеем добре тези години – да постигнем по-дълъг период на здраве. Поддържането на подходяща хидратация поддържа клетъчното здраве и функцията на органите (особено бъбреците), подпомага усвояването на хранителни вещества и помага за поддържане на енергийните нива.
Антиоксидантите са приоритет номер едно, когато става дума за напитки, които могат да поддържат здравословното стареене. Тези свойства могат да намалят риска от хронични заболявания, да поддържат функцията на мозъка и очите и дори да подобрят психичното здраве. Уверете се, че търсите тези специфични свойства и съставки, докато разглеждате пътеката за напитки в местния магазин за хранителни стоки.
Още: Как се готви с царевично олио - ето какво трябва да знаем
Смути с горски плодове
Смутитата от горски плодове - особено тези, направени с боровинки, малини и ягоди - съдържат противовъзпалителни свойства за насърчаване на здравословното стареене. Тези плодове са пълни с антиоксиданти, които се борят със свободните радикали и намаляват оксидативния стрес, което е от съществено значение за поддържане на здравето на клетките.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Как да приготвим цяло пиле със зеле на фурна
Още: Родопчани знаят: Ето каква е тайната на най-вкусния пататник
Зелен и черен чай
Зеленият и черният чай са богати на мощни антиоксиданти, като катехини. Тези съединения помагат за неутрализиране на свободните радикали и минимизиране на оксидативния стрес, като насърчават клетъчното здраве. Редовната консумация на тези чайове може да бъде прост, но ефективен начин за поддържане на вашето здраве.
Правете тези 6 неща като столетниците и се радвайте на дълголетие, съветват експерти
Черно кафе
Черното кафе може да получи лоша репутация, когато се прекали с консумацията му, но не е добро само за сутрешно вземане. Проучванията показват, че дългосрочната консумация на кафе може да намали риска от преждевременна смърт с до 30%, независимо дали е с кофеин или без кофеин. Кафето също така стимулира невротрансмитерите допамин и серотонин, които могат да повишат настроението, а щастието е свързано с по-дълъг живот.
Още: Голям църковен празник иде утре, 5 януари, спазват се редица традиции и обичаи
Червено вино
Не можем да подчертаем това достатъчно: няма количество алкохол, което да е особено добро за вас. Всъщност поддържането на начин на живот без алкохол е безупречен начин да се чувствате и да бъдете по-здрави; това обаче не винаги е постижима цел за хората, живеещи в днешния свят, и в този случай червеното вино е най-здравословният избор на алкохол, който да изберете. Когато се консумира умерено, червеното вино е богат източник на ресвератрол, мощен антиоксидант, свързан с множество ползи за здравето. Ресвератролът е известен със своите противовъзпалителни свойства и потенциал за насърчаване на здравето на сърцето, което го прави положително допълнение към балансирана диета, насочена към поддържане на качеството на живот.