Левски тръгна тази сутрин за Израел, където утре излиза в първи мач от третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите срещу местния Апоел Беер Шева. „Сините“ обаче заминаха без двама основни футболисти, които са контузени и няма да бъдат на разположение на треньора Николай Костов за предстоящата среща.
Още: Звучен шамар в топ 3 на Първа лига! Тежък разгром успокои Левски и даде надежди на ЦСКА
Още: Веласкес посочи две цели пред Левски до края на сезона - едната постижима, другата нереалистична
Николай Костов ще трябва да прекрои отбраната на Левски
🛫🔵🎥#ВсичкиЗаедно #ЛевскиЕВечен #UEFAConferenceLeague
Posted by ПФК ЛЕВСКИ / PFC LEVSKI on Tuesday, August 8, 2023
Аут от сметките на Костов са десният бек Жереми Петрис, както и централният бранител Кристиан Димитров. Французинът получи контузия още в 3-ата минута на мача с Локомотив Пловдив, и след като мина обстойни медицински прегледи лекарският щаб на „сините“ реши да не рискува здравето му. Димитров пък още се възстановява от травма, която го извади от последните два двубоя на Левски и също остана в София.
Още: Играл в Първа лига и Борусия Дортмунд: В България имаше по 50-70 зрители по трибуните
Още: Ке паса, сеньор Веласкес? Ясно е защо Дон Хулио вижда Левски като най-добрия отбор
Левски тръгна със сериозна делегация
Най-важните спортни новини за деня - Специална селекция в канала ни във Viber! Последвайте ни тук!
Още: "ЦСКА отпразнува победата срещу Септември, все едно е станал шампион"
Още: Официално: Зингаревич реши какво ще е бъдещето на Ботев Пловдив
🛫"Сините" потеглят за първия мач от 3-ия квалификационен кръг на UEFA Conference League 2023/24 срещу „Апоел“ (Беер Шева) #ВсичкиЗаедно #ЛевскиЕВечен #UEFAConferenceLeague
Posted by ПФК ЛЕВСКИ / PFC LEVSKI on Tuesday, August 8, 2023
За сметка на това с Левски за Израел тръгна последният треньор извел тима до шампионската титла в България – Емил Велев. Кокала пътува с клуба по специална покана на мажоритарния собственик Наско Сираков. Велев има сериозни връзки в Израел, след като игра там в продължение на шест години. Наско Сираков и Даниел Боримиров също отпътуваха за Израел. Двубоят между Апоел и Левски е утре от 20:30 часа българско време.
Снощи пък ръководството на Левски отговори на атаките на сдружение "Левски на левскарите".
Още: Септември и Ники Митов продължават да пишат история с победа в 5-голово шоу
Още: "Соколите" изпревариха ЦСКА и полетяха към Топ 4 след подарък от Ботев Враца на "Коритото"