Овесената каша е сред любимите закуски на хората, които са привърженици на здравословното хранене. Тя е полезна и успява да ни даде много енергия. Спортуващите мъже и жени задължително я похапват няколко пъти в седмицата.
Още: Пълни с мелатонин: Яжте тези храни преди лягане, за да имате здрав сън
Защо тази каша е толкова ценна?
Кашата от ечемик е изключително ценен източник на хранителни вещества, които са важни за човешкия организъм, за да функционира правилно. От нея успяваме да си набавим калий, калций, мед, желязо, цинк, йод, хром, бром и много други.
Да не пропуснем да споменем, че в овесената каша се съдържа и голямо количество лизин – това е аминокиселина, която участва активно в синтеза на колаген. Тази каша е същински еликсир за здраве и красота.
Няколко причини да добавите овесени ядки в менюто си още днес
Още: Лекар: Какво се случва в тялото ви, когато пиете топла вода на гладно
Още: Какви специфики има в осоляване на скумрия за мезе
Ако редовно консумирате овесена каша, вие не само ще се грижите за красотата си, но и ще успеете да се лишите от излишните килограми. Нискокалорична, тя е богата на фибри и протеини. Фибрите са необходими за нормалната перисталтика на червата.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Какви грешки допускаме при осоляване на сланина
Още: Лекар: Какво да ядете според кръвната си група, за да отслабнете
Има обаче една специфика, с които е добре да сте запознати, ако искате да извлечете максимум ползите от ечемика. Става въпрос за неговото правилно варене. Преди да го сложите да се вари, е добре да сте го накиснали за една нощ във вода. На сутринта можете да го приготвите с прясно мляко.
Ако го приготвите по правилен начин, то ще останете приятно изненадани от вкуса на тази закуска. Със сигурност няма да ви омръзне да я похапвате всеки ден.
Възползвайте се от полезните свойства на овесената каша и дайте на тялото си това от което то се нуждае, за да може да работи във ваша полза.
Още: Знаете ли как се прави екстракт от розмарин
Още: Какви особености има в почистването на фурна с вентилатор?