Дунавското село Бабово за поредна година възроди стародавни местни традиции в пищен зимен празник. Той започна в мразовития 23 февруари на площада пред НЧ „Н. Й. Вапцаров-1927“ с колоритни народни танци на читалищни групи и клубове. Ледената атмосфера бе разчупена от женска певческа група „Веселие“ при НЧ „Стефан Караджа“ в с. Бисерци, танцова формация „Шарено хоро“ от с. Глоджево, групи от Мартен, Мечка, Тутракан, както и домакините от група „Детелини“.
Още: Кметът на Русе и президентът на БФС обсъдиха развитието на футбола в региона
Още: Кметът на Русе и главният мюфтия: Диалогът между общностите е ключът към единството
В конкурса за най-блага греяна ракия победител стана НЧ „Просвета-1915“ от кв. „Долапите“ на гр. Русе. Журито заслужено оцени семейство Симови от село Сребърна за най-вкусна зелева чорба и най-автентична старовремска софра. За втори път бе избран и "най-напет юнак", като тази година върхът е окупиран от Веселин Великов от Нова Черна и 7-годишния Велимир Ганов от Ново село.
Бяха осигурени материални награди за призовите тройки във всяка от посочените категории. Областният управител Галин Григоров връчи грамоти за принос в съхраняването на българските традиции. Местните ястия, приготвени по стари рецепти, бяха оценени по достойнство от многобройните гости.
Организатори на четвъртия фолклорен празник „Греяна ракия и зелева чорба от старовремска софра“ са Народно читалище „Н. Й. Вапцаров-1927”, кметството и пенсионерската организация в селото.
Още: Кметът на Русе откри обновената сграда на детска ясла
Още: Ето кое е най-четящото дете в Русенската библиотека за 2024 г.