Уволняват служителя на БГТОЛ след скандала на „Дунав мост”. Това заяви министърът на регионалното развитие Гроздан Караджов по време на брифинг, на който представи резултатите от извършената проверка.
Още: ДСБ започва подготовка за президентските избори през 2026 г.
Още: Георг Георгиев се срещна с израелския си колега на Мюнхенската конференция
Припомняме, че през миналата седмица в социалните мрежи беше публикуван клип, на който се вижда как служител на БГТОЛ обижда преминаващ гражданин. Според подателя на видеото той е бил принуден да заплати таксата в брой, а не с банкова карта. Караджов разпореди цялостна справка на преминаващите автомобили и регистрираните плащания. Вчера той е получил доклад за това какво е довело до скандала на граничния пункт.
„От взетите писмени обяснения от служителите, които са били на смяна, е установено, че е извършено недопустимо дисциплинарно нарушение, което е в разрез с всички норми и правила. То опетнява образа, както на Министерството на регионалното развитие и благоустройството, така и на България като цяло”, заяви Караджов.
„Заради това в АПИ са довършили изцяло дисциплинарната процедура. Издадена е заповед за дисциплинарното уволнение на дееца и той е уволнен”, добави той.
Още: Атанас Зафиров и Борислав Гуцанов отиват на балотаж за председател на БСП
Още: Делегатите на Конгреса на БСП гласуват за председател и национални органи на партията
По думите на министъра служителят е обяснил, че възникналият спор е бил в края на смяната му. Той е бил изморен, афектиран и случилото се е вследствие на емоционални причини, за което той дълбоко съжалява.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Караджов беше категоричен, че не се потвърждава подозрението, че служители на ТОЛ управлението са искали кешови плащания.
„Няма данни пари от държавния бюджет да са били отклонявани към джобове. Нито един от служителите на ТОЛ управлението не получава пари в брой. Те разполагат с преносим ПОС терминал, чрез който могат да се платят дължимите такси", обясни той.
И добави: „Имаме съконтрагенти, повече от 5000 гишета в страната, които са на други организации, включително и Агенция „Митници”. Те са взимали парите в брой, но са ги отчели в системата. Смятам, че това е така, но сме изискали такава информация, чакаме резултатите”, посочи министърът.
Още: Рая Назарян: Представянето на бюджета е въпрос на дни
Още: Заради скъпите храни: Росен Желязков свиква правителството