"Режимът си отива с агония, но още не си е отишъл. Доста наивници дори ще защитават тезата, че всичко е нормално и нямаме автокрация, а демокрация. Всъщност са прави - заради ЕС всички автократи в ЕС са принудени да намятат кожата на демократи.
Още: Доганистите зоват за оставки: Разградски кметове минаха към Пеевски (СНИМКА)
Още: Първият български изтребител F-16 кацна на родна земя (ВИДЕО)
Какво нещо са еврофондовете, а? Те крепят режимите им и те ги вкарват в някакво благоприличие", анализира икономистът Евгений Кънев във Фейсбук.
"Но ако изследваме политологически сегашния режим, то ще се убедим, че е авторитарна класика.
(1) Чрез подчинени медии се управлява с легенди за успехи и укриване или омаловажаване на провалите. Лично авторитарът денонощно ни гледа от ТВ и ни се кара, че не го оценяваме. Че той е най, най, най... че по-добър няма, ... че без него не можем. И заплахи към неверниците.
Още: Йотова посочи трите важни въпроса пред кабинета Желязков: Какви ще са позициите ни?
Още: България видя "нови рискове" - променя програмата за инвестиции в отбраната
Диалогът не просто отсъства, той е противопоказен.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: "Срещу потенциални агресори": Купуваме боеприпаси за многофункционалните патрулни кораби
Още: България - в ЕС или с Русия: Дебат като народна песен за вота на недоверие
Лъжата е в ранг на държавна политика. Лъже не само той, лъжат безпардонно и неговите ратаи и глашатаи. Явно се разчита, че хората със самостоятелна мисъл са пренебрежимо малко, а и нямат трибуна за реплика. Примерно вчера здравният министър дори се похвали, че по-добре сме управлявали епидемията от Гърция при стряскащи статистически разлики в наша вреда.
Въобще легендите за враговете, които пречат е любима сказка на авторитарите. При нас обаче са само вътрешни. Външни няма защото или чакаме пари, или дължим пари, или просто ни тресе страх. Сал една Македония останА.
(2) Силовият апарат е на разположение: всеки, който премине някаква граница се запознава със съдебната система или по-точно с част от нея. Или пък е хванат в крачка и е склонЕн да предпочете сътрудничество. Направете анализ къде са днес министрите на РБ, тогава коалиционни партньори. Освен Христо Иванов.
Още: "Не можем да имаме външна политика, докато ...": Из бисерите на „Величие“ за вота на недоверие
Още: "Няма за цел да упрекне правителството": За Желязков зад вота на недоверие стоят други идеи
(3) Растежът е строителство, а строителството е растеж - работа, работа, работа. Колкото по-големи, толкова повече успехи за отчитане и еврофондове за усвояване.
Всъщност обаче без еврофондовете растеж на икономиката няма и не е имало. Справка: дял на получените еврофондове от БВП спрямо ръст на БВП.
(4) Авторитарите бяха в подем по цял свят след кризата от 2008 , която доведе до упадък на демокрациите. Особено улеснени и от Тръмп. Цяла Източна Европа и Русия бяха в екстаз от Него. Става дума за авторитарите, не народите.
Но палачинката се обърна. И вече сделките не помагат. Пак дойдоха проклетите демократични ценности на мода. И страдание за авторитарите навсякъде.
Но все пак хора, бдете!
Злото не само не идва, но и не си отива само!"